Pod opieką naczycieli i wychowawców uczniowie zwiedzili Zamek w Ogrodzieńcu, Park Doświadczeń, Park Miniatur oraz Dom Strachów. Na zakończenie spróbowali swoich sił podczas zjazdu saneczkowego.W drodze powrotnej odwiedzili Pustynię Błędowską. Był to niezwykły i bardzo emocjonujący dzień. Wszystkim dopisywały świetne humory, a z nieba uśmiechało się słońce...
Zapraszamy do galerii zdjęć
2 czerwca 2021 r. uczniowie klas IV- VIII pod opieką Pani Dyrektor Marty Przeździęk oraz swoich wychowawców i nauczycieli (I. Wojtowicz- Dzień, R. Kijak, A. Rudzik, M. Bilana, B. Zając, M. Wółkiewicz- Mielczarek i ks. M. Zbanucha ) udali się do lasu koło Zadroża ( w Nadleśnictwie Trzyciąż). Warsztaty na temat siedlisk leśnych oraz różnych form ochrony przyrody, prowadzone przez edukatorów Związku Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, rozwinęły wiedzę uczniów na temat tego, czego dowiedzieli się na lekcjach przyrody i geografii. Pod kierunkiem fachowców, pracujących na co dzień w lesie, poznawali przyrodę poprzez zabawę i doświadczenia na świeżym powietrzu. Mogli się przyjrzeć, na czym polega praca osób związanych z lasem i parkiem krajobrazowym, podziwiać ich pasję i zamiłowanie do tego, czym się zajmują. Podczas rajdu mieli też możliwość podziwiania przepięknych widoków Jury Krakowsko – Częstochowskiej, poznania atrakcji turystycznych i historii swojej małej ojczyzny ( Cmentarz Wojenny z czasów I wojny światowej, krajobraz krasowy, " uschnięte drzewo", ścieżki rowerowe ) oraz aktywnego spędzenia czasu- bez laptopa i komputera. Po takiej porcji atrakcji i ruchu na świeżym powietrzu wszystkim dopisywał wyśmienity apetyt. Dzięki Paniom z Rady Rodziców (M. Szewczyk, K. Gęgotek, I. Indyka, M. Szewczyk) rajd zakończył się wspólnym pieczeniem i konsumowaniem kiełbasek…
I choć po okresie zdalnego nauczania niektórzy początkowo powątpiewali w swoje siły i kondycję, to wszyscy dali radę… Ale były po temu wyśmienite warunki- wspaniała pogoda i doborowe towarzystwo - czyli wreszcie prawdziwe spotkanie z kolegami z klasy… Okazało się , że taka nauka może stanowić dobrą zabawę i przynieść wiele radości. Aż żal było wracać z powrotem …
Irena Wojtowicz- Dzień
Zapraszamy do galerii zdjęć.
My o mamach pamiętamy.
Laurki piękne dla nich mamy.
Nasze mamy bardzo kochamy.
26 maja życzenia im składamy.
Uczniowie klas 1-3
Po raz pierwszy w historii gminy Sułoszowa w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego znalazło się zadanie pt. Integracja mieszkańców Gminy Sułoszowa.
Projekt w swojej genezie zakłada integrację społeczną poprzez organizację ogólnorozwojowych zajęć dla dzieci (od 3 lat), młodzieży i dorosłych wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia do realizacji zajęć/ warsztatów.
Działania przeprowadzone w ramach projektu:
-Pilates
-Gimnastyka korekcyjna
-Tenis stołowy
-Piłka nożna
-Język angielski
-Zajęcia muzyczne
-Warsztaty kulinarne
-Festyny/Turnieje sportowe
Zajęcia będą przeprowadzane m.in. w: CK w Sułoszowej, SP nr1 w Sułoszowej, ZSP w Wielmoży, Boisko Sportowe Orlik, Stowarzyszenie Klub Seniora.
Środki trwałe, które pozostaną do dyspozycji: Tablice multimedialne, stoły do tenisa, piłki nożne i rehabilitacyjne, maty i drążki do ćwiczeń.
Koszt projektu 150 000 zł finansowany w całości z Budżetu Województwa Małopolskiego.
O tym, czy zadanie zostanie zrealizowane zadecydują Mieszkańcy Województwa Małopolskiego.
Głosować należy od 14 maja do 14 czerwca. Jedna osoba powyżej 16 roku życia może oddać jeden głos na jedno wybrane zadanie. Głosować można przez internet (www.bo.malopolska.pl) lub wypełniając karty do głosowania, które można wrzucić do jednej z urn postawionych w 19 punktach lub wysłać korespondencyjnie na adres Urzędu Marszałkowskiego.
Analizując poprzednie edycję i aktualną liczbę zakwalifikowanych projektów potrzebujemy ok 2000 pewnych głosów. Każdy głos jest bardzo ważny, dlatego prosimy o zachęcenie i zaangażowanie Wszystkich Uczniów i ich rodzin a także znajomych do rozpowszechnienia informacji o BO Województwa Małopolskiego i głosowania.
Wszystkie uwagi, propozycje i sposób zachęcenia do głosowania bardzo mile widziane.
Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja mijają w cieniu pandemii. Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli jednak, że jest święto narodowe, bardzo ważne w życiu każdego Polaka, dlatego (pod opieką nauczycieli i wychowawców) w różny sposób przygotowywali się do jego upamiętnienia. Warto jednak przypomnieć, że majowe świętowanie obejmuje jeszcze inne ważne wydarzenia:
1 maja- Święto Pracy, rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej
2 maja- Dzień Flagi
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja
8 maja- rocznica zakończenia II wojny światowej
9 maja – Dzień Europy
26 maja – Dzień Matki
Irena Wojtowicz- Dzień
Zapraszamy do galerii zdjęć
Prace uczniów klasy 3 "Piekna nasza Polska cała" wykonanych na zdalnych lekcjach plastyki oraz wiersz "Polska"
Prace uczniów wykonywanych podczas zdalnych lekcji plastyki, a zwiazanych z Polską (projekty przedmiotów codziennego użytku z wykorzystaniem wzorów polskiego folkloru).
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej informuje, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski zostały przyjęte do oddziału przedszkolnego.
Mimo pandemii i zdalnego nauczania uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Celem konkursu było zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych oraz innych zagadnień z dziedziny geografii, ekologii, ochrony środowiska, jak również rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody. Swoją wiedzę w tym zakresie uczniowie pogłębiali na zajęciach koła geograficznego, które były realizowane w ramach projektu. Konkurs zorganizowano dla uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII), które leżą na terenie lub w sąsiedztwie parków krajobrazowych. Składał się z 5 etapów: szkolnego, gminnego, parkowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego.
Drużyna w składzie: Oliwia Kaletka z kl.7, Filip Głowacki z kl. 7 i Aleksandra Baranek z klasy 6, reprezentująca naszą szkołę i gminę, brała udział w trzecim – parkowym etapie konkursu. W punktacji indywidualnej dwóch uczniów uzyskało maksymalna liczbę – 25 punktów. Gratulujemy
Irena Wojtowicz- Dzień
„Książka – nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania”. Kto to powiedział ? Ignacy Krasicki, ale również my, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej, podpisujemy się pod tymi słowami.
I to nie tylko dziś – w Światowym Dniu Książki, ale każdego dnia, szczególnie w okresie zdalnego nauczania.
Bo przecież:
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska
„ Książka po kilkukrotnym przeczytaniu staje się o wiele grubsza, niż była? [...] Jakby za każdym razem coś zostawało między kartkami: uczucie, myśli, odgłosy, zapachy... A gdy po latach zaczynamy ją kartkować, odnajdujemy w niej nas samych, młodszych, innych... Książka przechowuje nas jak zasuszony kwiat- odnajdujemy w niej siebie i jakby nie siebie…”- Cornelia Funke.
Czytanie książek rozwija wyobraźnię, pasje i talenty, pomaga dobrze spędzić czas wolny, poszerza wiedzę…
Miłość do czytania warto więc kształcić już od najmłodszych lat, dlatego zachęcamy Uczniów do rozwijania tej pasji, a Rodziców do motywowania swoich dzieci do czytania – nie tylko lektur… i nie tylko z okazji Światowego Dnia Książki.
Mali ekolodzy z klasy 2 wykonali Planetę Ziemię chcąc podkreślić, że to my sami mamy ogromy wpływ na stan naszej Ziemi. Zastanówmy się co każdy z nas może zrobić, aby planeta, na której mieszkamy była dobrym i przyjaznym domem dla ludzi, roślin i zwierząt? Uczniowie uczestniczyli w projekcie ekologicznym Ekoeksperymentarium zdobywając dyplom i certyfikat.
Klasa 4 przyłączyła się do akcji w ramach „ Żonkilowych Pół Nadziei”. Na lekcji plastyki uczniowie próbowali naśladować naturę i stworzyli piękne żonkile w różnych technikach.
Przedstawiamy prace uczniów wykonywane na zdalnych lekcjach plastyki w klasach V - VII w związku ze Światowym Dniem Ziemi.
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.
Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!
Dzień Ziemi musimy celebrować każdego dnia, ponieważ nie mamy już czasu, aby obchodzić go tylko raz do roku.
Co możesz zmienić już teraz?
W RAMACH OBCHODÓW TEGO ŚWIĘTA PROPONUJEMY W TYM ROKU:
Akcję „Wiosenne porządki”
Swoje działania proekologiczne i zdrowotne udokumentuj w formie zdjęć, filmu lub prezentacji i prześlij do nauczyciela biologii lub wychowawcy klasy. Termin nadsyłania do końca maja 2021 r.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na stronie szkoły i w mediach społecznościowych.
Światowy Dzień Ziemi.docx
NAUCZYCIEL BIOLOGII i PRZYRODY
Żonkil to nie tylko międzynarodowy znak nadziei. To również symbol krakowskiego hospicjum św. Łazarza. Z powodu pandemii tradycyjne kwesty musiały jednak zostać ograniczone. Tegoroczna 24 edycja akcji charytatywnej przeniosła się więc do sieci. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie zaprasza do udziału w wiosennej akcji w mediach społecznościowych pod nazwą #ŻonkilowePodajDalej, której celem jest pozyskanie funduszy na działalność Hospicjum św. Łazarza. Narysuj/sfotografuj żonkilowy kwiat i podziel się tym obrazem w mediach społecznościowych, w ten sposób sprawisz, że chorzy będą mogli doświadczyć namiastkę wiosny. Zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego tej bardzo potrzebnej akcji. Trwa zbiórka na www.hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka
Szkolny Wolontariat
Uczniowie klasy 2 poznawali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się w jaki sposób zabandażować ranę, unieruchomić kończynę, jak postępować w przypadku zadławienia, oparzenia, krwotoku z nosa. Oglądali wyposażenie apteczki. Odgrywali scenki dramowe dzwoniąc pod numery telefonów alarmowych.
Od dnia 1 kwietnia 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.). Podstawową i obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu przez Internet formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. Istnieje możliwość spisania się telefonicznie w przypadku braku dostępu do Internetu dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00. Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowiska komputerowego przygotowanego do samospisu dla mieszkańców w Urzędzie Gminy Sułoszowa (parter, pokój nr 10) lub w najbliższym oddziale Urzędu Statystycznego, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej. W przypadku niedokonania samospisu skontaktuje się z Państwem osobiście lub telefonicznie rachmistrz spisowy przypisany do Państwa terenu.
Nasza szkoła bierze udział w konkursie LEKCJA NIEŚMIECENIA
Zagłosuj na nas!!!
10 szkół, które zbiorą największą liczbę głosów internautów, wygrają system do praktycznej nauki segregacji odpadów.
Głosowanie trwa od 01.04.do 30.04.2021r.
Jeden użytkownik oddaje 3 głosy dziennie. Każdy głos zwiększy szansę na wygranie systemu segregacji. Poniżej bezpośredni link do głosowania
https://www.lekcjaniesmiecenia.pl/glosowanie?city=su%C5%82oszowa&postal_code=&name=#filter