27 września nasi uczniowie udali się w kolejną wyprawę w ramach projektu „Kompetencje kluczem do sukcesu - program rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w Gminie Sułoszowa”. Tym razem poznawali historię Krakowa i zwiedzali miasto poprzez wspaniałe zajęcia i gry terenowe z Akademią Żakowską.
We wtorek 21 września odbyła się wycieczka do Krakowa w ramach projektu „Kompetencje kluczem do sukcesu - program rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w Gminie Sułoszowa”. Uczniowie naszej szkoły udali się z wizytą do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz na zajęcia edukacyjne w Muzeum Inżynierii.
W dniach 15-17 września uczniowie klas IV-VIII pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli oraz Pani Dyrektor Marty Przeździęk udali się na 3-dniową wycieczkę w Góry Stołowe i do Kotliny Kłodzkiej. Podczas wyjazdu poznawali atrakcje turystyczne i zabytki tego pięknego zakątka naszego kraju. Wśród nich było m.in. zwiedzanie Kopalni Złota (podziemne korytarze, przejazd kolejką szynową, podziemny wodospad ) i Muzeum Minerałów, podziwianie twierdzy-góry i spacer po Kłodzku (kamienny most, rynek, kamienice ), wyjazd do uzdrowiska Kudowa Zdrój (park zdrojowy) i Czermnej (Kaplica Czaszek), spacer przepięknym szlakiem turystycznym w Parku Narodowym Gór Stołowych i podziwianie Błędnych Skał . Pod koniec wycieczki na trasie naszego zwiedzania znalazły się też Duszniki Zdrój oraz Muzeum Papiernictwa.
Nie były to jedyne atrakcje tego wyjazdu. Wielkim atutem wycieczki okazały się wspólne zabawy, dyskoteka oraz… rozmowy, które przeciągały się czasem do późnej nocy. Mimo tak intensywnie spędzonego czasu nikt nie był zmęczony. Miesiące izolacji sprawiły, że wszyscy czuli niedosyt, dlatego… szykujemy się na kolejne wycieczki i wspólne spędzanie czasu.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Irena Wojtowicz- Dzień
Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła bierze udział w projekcie „Kompetencje kluczem do sukcesu - program rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w Gminie Sułoszowa”. Jest to kontynuacja projektu z tamtego roku w ramach którego realizowane są zajęcia indywidualne, rozwijające, wyrównawcze oraz wycieczki.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie Świata”. W tym roku odbyła się ona pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.
Mimo, że ogólnopolskie zbieranie śmieci tradycyjnie już miało miejsce trzeci weekend września, w naszej szkole poszczególne klasy, korzystając z pięknej pogody, pod opieką swoich wychowawców posprzątały otoczenie szkoły w ciągu tygodnia poprzedzającego całą akcję. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli oraz pracowników obsługi z terenu wokół szkoły zniknęły wszystkie śmieci. Szkoda tylko, że jak zwykle efekt nie jest trwały… Nadal jednak mamy nadzieję, iż przykład uczniów skłoni do refleksji tych, którzy zaśmiecają środowisko, w tym place zabaw, boiska i miejsca rekreacji, które mają służyć innym celom niż miejsce do śmiecenia.
„ Kropla drąży skałę” - może więc kiedyś się to zmieni i z czasem taka akcja wcale nie będzie już potrzebna…, ponieważ …„Myślę, więc nie śmiecę”.
7 września obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play, ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP), jako inicjatywa, mająca na celu promocję wartości etycznych nie tylko w sporcie. W naszej szkole dzień ten uczczono pod hasłem „Fair play” w sporcie i w życiu”. Z tej okazji zaplanowano szereg działań promocyjnych, w których realizację włączył się Samorząd Uczniowski. Odbywały się one w dniach 7-10 września na lekcjach wychowania fizycznego, podczas zajęć z wychowawcą, a także w czasie „Biesiady Rodzinnej” – 12.09.2021 r. Samorząd Uczniowski propagował ideę akcji poprzez szkolny radiowęzeł. Na lekcjach plastyki oraz wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas 4-8 wykonali plakaty tematyczne.
„Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.
W niedzielę 12 września odbyła się Biesiada Rodzinna. Impreza organizowana była razem z Kołem Gospodyń Wiejskich z działu III. Była to już druga tak duża impreza organizowana wspólnie. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych wspaniałych i niezawodnych uczniów, rodziców, nauczycieli, pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Sułoszowej III oraz dla strażaków z OSP Sułoszowa III. Dziękujemy również zaproszonym gościom za przybycie. To było nasze wspólne święto !!! DZIĘKUJEMY !!!
Serdecznie zapraszamy na Biesiadę Rodzinną. Podczas której będzie można zaszczepić się szczepionkami firmy Pfizer lub Johnson &Johnson. Jednocześnie informujemy, że podczas Biesiady Rodzinnej, która odbędzie się 12 września o godz. 13.00 parking pod szkołą będzie zamknięty. Bardzo prosimy o pozostawienie samochodów pod Remizą w dziale III lub piesze przybycie na piknik. Przepraszamy za utrudnienia. Więcej informacji znajduje się na plakacie.
WITAMY PO WAKACJACH !!! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września o godzinie 9.00. Msza Święta w Kaplicy o godzinie 8.00. W związku z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w dniu rozpoczęcia roku szkolnego do szkoły zapraszamy uczniów klasy 1 wraz z jednym rodzicem ( aula ) oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z jednym rodzicem ( sala gimnastyczna ). Pozostali uczniowie o godzinie 9.00 spotkają się z wychowawcami w swoich klasach. Przypominamy o maseczkach, dystansie i dezynfekcji / myciu rąk. Do zobaczenia w szkole.
Szanowni Państwo
10 sierpnia 2021r. od 9.00 do 13.00 zapraszamy na spotkanie z ekspertem ZUS w Urzędzie Gminy Sułoszowa. Ekspert ZUS pomoże założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ( PUE ZUS).
Szczegóły na załączonym plakacie.
WSZYSTKIM UCZNIOM ORAZ RODZICOM NASZEJ SZKOŁY ŻYCZYMY ZDROWYCH, SZALONYCH, SŁONECZNYCH, ALE PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!
DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ PRACOWNICY SZKOŁY
Laureaci XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
Piotr Cader, klasa III - I miejsce w etapie regionalnym,
wyróżnienie w etapie wojewódzkim;
Patrycja Nowak, klasa VII – III miejsce w etapie regionalnym,
wyróżnienie w etapie wojewódzkim
Laureat I miejsca - Piotr Cader - wraz z rodzicami został zaproszony na Galę Finałową Konkursu Plastycznego wręczenia dyplomów i nagród, która odbyła się 23.06.2021 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Laureatce III miejsca - Patrycji Nowak - dyplomy i nagrody zostały wręczone w szkole przez Panią Dyrektor, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.
Wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu, dyplomy i nagrody przekazane przez KRUS, zostały wręczone na terenie szkoły.
Laureatom serdecznie GRATULUJEMY sukcesu !!!
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w konkursie i wykonanie prac odznaczających się ciekawą i dogłębną znajomością tematyki bezpiecznej pracy na wsi. Gratuluję kreatywnego przedstawienia tematu i wykonania pracy z zastosowaniem różnorodnych materiałów i technik plastycznych.
etap szkolny przeprowadziła
Joanna Wielgut
„ Wracamy do gry”- to tytuł książki, która ukazała się w czerwcu 2021 r. i wbrew pozorom – „dosłownie i w przenośni” dotyczy naszych uczniów i ich tegorocznych wielkich sukcesów. Mimo pandemii wielu uczniów naszej szkoły nie osiadło na laurach, lecz intensywnie pracowało i wykorzystywało ten czas na własny rozwój. Uczyli się na zajęciach zdalnych, ale też przygotowywali się do udziału w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych (w tym ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych). Niektórzy wybrali tematykę związaną z historią, geografią oraz wiedzą o społeczeństwie i pod kierunkiem nauczycielki Ireny Wojtowicz- Dzień przygotowywali się do eliminacji oraz tworzyli prace konkursowe. Okazało się, że nawet w okresie zdalnego nauczania można wiele osiągnąć…, nawet rywalizując z uczniami całej Małopolski i całej Polski.
Piotr Gądek z klasy VI zajął II miejsce i został laureatem, a Aleksandra Baranek zdobyła VII miejsce i uzyskała tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego, zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych z całej Polski ( w swojej kategorii wiekowej ) i za swoje osiągnięcia otrzymali nagrodę Dyrektora Szkoły. Ich prace konkursowe zostały opublikowane w formie książki zbiorowej pt. „Wracamy do gry”. Podobny tytuł nosiła też praca Piotrka Gądka, która została nagrana i można jej posłuchać na stronie PKOL. Uczennica klasy VIII – Ewa Gałka zajęła I miejsce w regionalnym etapie i zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu konkursu „Projekt z ZUS”. Aleksandra Baranek z klasy VI oraz Kinga Baranek z klasy VII zajęły III miejsce w finale konkursu pt. „Różne oblicza Krakowa. Magiczny Kraków. Subiektywny spacer po mieście”. Oliwia Kaletka i Filip Głowacki z kl. z kl. VII uzyskali maksymalną liczbę punktów, a Aleksandra Baranek z kl. VI niewiele mniej, w trzecim- parkowym etapie konkursu pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe”.
Z okazji zakończenia roku szkolnego Pani Dyrektor Marta Przeździęk wręczyła uczniom dyplomy i nagrody przesłane przez organizatorów konkursów.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Irena Wojtowicz- Dzień
Wiersze, piosenki, rady na przyszłość, uśmiechy, ale też łezka w oku były obecne podczas spotkania uczniów klasy 8 i ich młodszych kolegów z klasy 7. Uczniów pożegnali także Pani dyrektor i wychowawca.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca o godzinie 9.00. Każda klasa oraz oddział przedszkolny w swojej sali z wychowawcą.
W związku z dalszym zagrożeniem koronawirusem i wytycznymi MEN rodzice przyprowadzają dzieci do drzwi szkoły i czekają na zewnątrz (nie wchodzą do budynku! ).
Uczniowie na zakończenie roku przychodzą w maseczkach.
O godzinie 8.00 w kaplicy odbędzie się Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Uczniowie klasy 2 brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Skarby Bałtyku” Podczas przeprowadzonych zajęć poszerzyli swoją wiedzę na temat Morza Bałtyckiego, poznali mieszkańców Bałtyku i zdobyli wiedzę na temat wartości odżywczych ryb. Za wykonane zadanie otrzymali nagrody w w postaci pięknie ilustrowanych albumów edukacyjnych o Bałtyku. Gratulujemy!
Uczniowie klasy 2 dostali się do MegaMisji. Jest to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów i nauczycieli. Warunkiem dostania się do programu było przygotowanie pracy konkursowej. Komisja miały nie lada zadanie otrzymała ponad 1100 zgłoszeń. Od września 2021 r. MegaMisję rozpocznie 140 szkół podstawowych, a w tym Nasza Szkoła - KLASA 3.
Do uczniów klasy 2 dotarły nagrody - wygrane w konkursie "Planeta Energii".
Bardzo dziękujemy organizatorom konkursu.
17 czerwca 2021 roku uczennice Aleksandra Baranek z kl.6 i Kinga Baranek z kl.7 wzięły udział w finale konkursu informatyczno-historycznego pt. „Różne oblicza Krakowa”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Magiczny Kraków. Subiektywny spacer po mieście.” Pod opieką nauczycielki, Ireny Wojtowicz- Dzień, przygotowały pracę, w której dzieliły się swoimi fascynacjami na temat tego pięknego miasta oraz jego historii i zabytków.
Zadanie konkursowe polegało jednak nie tylko na przygotowaniu prezentacji w dowolnie wybranej formie multimedialnej, nawiązującej do tematu przewodniego. Uczniowie , których praca została zakwalifikowana do etapu finałowego, musieli ją jeszcze zaprezentować przed komisją konkursową w atrakcyjnej formie. Mimo pandemii, finał konkursu odbył się w Krakowie , w XI Liceum , a patronowało mu m.in. Kuratorium. W wyniku eliminacji Ola i Kinga pokonały liczną konkurencję i ostatecznie zajęły 3 miejsce.
Na gali finałowej wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, pracownicy krakowskich muzeów oraz Pani Wicekurator Halina Cimer.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.