Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polski i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy z innymi instytucjami organizacjami.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, działalnością ratowniczo-gaśniczą, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i ekologii, tradycją strażackich środowisk, propagowaniem pozytywnych postaw społecznych oraz rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży.
W swoich pracach plastycznych uczniowie przedstawili udział straży w akcjach ratowniczo-gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego, ćwiczeniach i zawodach. Uczestnicy konkursu wykonali swoje prace z zastosowaniem różnych technik i materiałów plastycznych, w formacie A3. Wszyscy uczestnicy szkolnego etapu wykazali się ogromnym talentem plastycznym i wyczuciem tematu konkursu. Wszystkie prace, a było ich aż 40, zostały przekazane na eliminacje gminne.
Uczestnicy konkursu:
Oddział przedszkolny: Kamila Chmiest, Jan Tarasin, Kornelia Czarnota, Julia Kołodziejczyk,
Nikola Kijak, Oskar Gadek;
Klasa I: Liwia Adamek, Liwia Czaja, Kacper Kordaszewski, Antoni Szewczyk, Michał Klima;
Klasa II: Maja Tarasin, Mateusz Czarnota, Maksymilian Gałka, Damian Pasternak, Amelia
Szewczyk, Grzegorz Drożyński, Magdalena Woszczek, Nikola Kordaszewska;
Klasa III: Nadia Czaja, Helena Adamek, Julia Chmiest, Aleksander Gałka, Eryk Sowula, Julia
Gęgotek ;
Klasa IV: Joanna Gałka, Emilia Czarnota, Borys Indyka, Izabela Goraj, Julia Hrabia, Karolina
Cioch, Karolina Kafel, Zuzanna Goraj, Piotr Kijak;
Klasa V: Wiktor Lipa, Jakub Gegotek;
Klasa VII: Benedykt Adamczyk, Oliwia Woszczek, Oskar Rudziński, Tymoteusz Cioch.
Wszystkim uczestnikom bardzo gorąco dziękujemy za aktywny i liczny udział w konkursie plastycznym. Dziękujemy za ogrom pracy i serce oraz poświęcony czas i trud włożony w wykonanie swoich „dzieł plastycznych”.
Wszystkim życzymy sukcesów na kolejnych etapach rozstrzygania konkursu.
W tym roku w ramach akcji "Darmowy listopad" uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Sandomierza (24.11.2021 r.). Pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców oraz wykwalifikowanych przewodników PTT klasy 4-8 ruszyły śladami Ojca Mateusza. Uczniowie poznali historię miasta, zwiedzili Zamek, Rynek, Stare Miasto, Ratusz, Bramę Opatowską, Katedrę , przeszli Wąwozem Królowej Jadwigi. Mimo późnej jesieni dopisała pogoda i świetne humory.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Zapraszamy wszystkich rodziców na dzień otwarty, który odbędzie się 22 listopada (poniedziałek) w godzinach 17.00-19.00. W tych godzinach będzie można porozmawiać z nauczycielami uczącymi w naszej szkole.
Nasza Szkoła uczestniczy w projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Aktywnie angażuje się w działania na rzecz czystego powietrza. 16 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Była to doskonała okazja, by przemyśleć, co każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza. W każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne „Co wisi w powietrzu” oraz „Wstrzymaj oddech-SMOG-talk!”. Nauczyciele wykorzystali materiały przygotowane w ramach projektu ESA. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, oglądali filmy edukacyjne. Przez szkolny radiowęzeł został odczytany specjalny komunikat informacyjny, w klasach przygotowano okolicznościowe gazetki ścienne. W tym dniu uczniowie ubrali się na czarno. Zostały również ogłoszone konkursy: plastyczny dla klas I-VIII pt. „STOP SMOG”, na prezentację multimedialną pt. „SMOG” w klasach III-IV oraz konkurs wiedzy o treściach ekologicznych w klasach V-VIII.
Uczniowie naszej szkoły, wraz z Panią Dyrektor Martą Przeździęk i nauczycielami, uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości. W tym roku było ono wyjątkowe, ponieważ mimo pandemii w uroczystości wzięły udział również poczty sztandarowe, wśród których znalazł się poczet Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej. Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. za ojczyznę, obejrzeli program artystyczny w wykonaniu koleżanek i kolegów że Szkoły nr 1, a następnie wraz z innymi delegacjami złożyli wieniec pod Pomnikiem Wdzięczności.
Irena Wojtowicz-Dzień, Agnieszka Rudzik
Zapraszamy do galerii zdjęć
10 listopada w naszej szkole odbyła się wyjątkowa, podwójna uroczystość: Dzień Patrona Szkoły- Batalionów Chłopskich oraz obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 5 - 8 pod opieką Pani I. Wojtowicz-Dzień, Pani S. Spiżewskiej oraz Pani J. Wielgut przygotowali uroczystą akademię, która przybliżyła ideę wspólnego świętowania. Atmosfera była niezwykle podniosła, ale i radosna, ponieważ Święto Niepodleglości to święto radości. W nastrój świętowania wprowadził wszystkich taniec poloneza. Potem były piękne wiersze, a także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz hymnu narodowego (w ramach akcji " Szkoła do hymnu"). Odbyła się też prezentacja filmu pt. "Gra o Niepodległość" oraz podsumowanie akcji pt. "Szkoła pamięta".
Irena Wojtowicz-Dzień, Agnieszka Rudzik
Zapraszamy do galerii zdjęć
Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt. "Szkoła do hymnu". Uczniowie odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu narodowego podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Tym razem chwila była wyjątkowa, ponieważ wspólne śpiewanie mogło odbyć się realnie, a nie za pomocą komunikatorów, czy aplikacji. Słowa pieśni narodowej zabrzmiały więc niezwykle pięknie i wzruszająco...
Irena Wojtowicz-Dzień Agnieszka Rudzik
Zapraszamy do galerii zdjęć
Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Celem projektu jest wzmacnie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. W ramach projektu uczniowie klasy 7 i 8 przygotowali kartki z życzeniami dla uczestników powstania. Tym samym kolejny raz przypomnieli, że nasza "Szkoła pamięta" i oni tę pamięć będą podtrzymywać.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Irena Wojtowicz-Dzień, Agnieszka Rudzik
Jutro Święto Niepodległości oraz Dzień Patrona Naszej Szkoły. Uczniowie przychodzą do szkoły w strojach uroczystych na godzinę 9.00 na uroczystą akademię. Piątek jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wychowawczych.
W piątek 05.12.2021r. uczniowie klasy 5 6 i 7 pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli pojechali do Olkusza. W ramach wycieczki wzięli udział w zajęciach z zakresu kodowania, robotyki i programowania, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej. W czasie warsztatów, korzystając z możliwości, jakie dają zaawansowane, nowoczesne technologie, poznawali historię tego starego miasta. Następnie zwiedzali lokalne miejsca pamięci narodowej. Zapalili znicze na Starym Cmentarzu, oddali cześć poległym w czasie powstania styczniowego oraz żołnierzom walczącym na frontach I i II wojny światowej, zaśpiewali pieśni legionowe. Na zakończenie przeszli ulicami miasta pod pomnik Józefa Piłsudskiego, znajdujący się na rynku. W ten sposób, idąc w przyszłość, pamiętamy o przeszłości...
Zapraszamy do galerii zdjęć
Irena Wojtowicz - Dzień, Agnieszka Rudzik
Już po raz kolejny nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt. "Szkoła pamięta". W tym roku uczniowie uczcili lokalne miejsca pamięci narodowej oraz polskich i miejscowych bohaterów. Inaugurację akcji rozpoczęło przygotowanie gazetki na korytarzu szkolnym pt. "Pamiętamy o wszystkich zmarłych- Szkoła pamięta" oraz przeprowadzenie lekcji na ten temat na zajęciach z wychowawcą. Odbyła się też akademia z okazji Dnia Papieskiego. 29 października 2021 r. klasy 5 i 7 udały się na krótki spacer po okolicy. W ramach akcji zapalono znicze pod Pomnikiem Wdzięczności pod Kościołem Parafialnym w Sułoszowej oraz na grobach zmarłych nauczycieli na Cmentarzu Parafialnym. Uczono pamięć Józefa Ostachowskiego, wicemarszałka Sejmu Ustawodawczego, na cześć którego wmurowana jest tablica pamiątkowa na budynku Banku. Planowane są kolejne działania: święto patrona szkoły- Batalionów Chłopskich, uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości oraz wycieczka do Olkusza (zwiedzanie starego cmentarza oraz pomnika ku czci Józefa Piłsudskiego).
Zapraszamy do galeria zdjęć
Irena Wojtowicz-Dzień, Agnieszka Rudzik
W piątek w naszej szkole odbyła się akcja promująca oddawanie krwi. Uczniowie ubrani w czerwone stroje razem z nauczyciealmi zachęcali do wzięcia udziału w tej szczytnej inicjatywie. Krew można oddać 24 października w remizie OSP Sułoszowa II.
PAMIĘTAJMY !!! Każda kropla ma znaczenie. Krwi nie da się wyprodukować. Pomóż i Ty
W ramach projektu "Odkrywamy Małopolskę" uczniowie klas I - III pojechali na wycieczkę do Bochni, której główną atrakcją było zwiedzanie Kopalni Soli.
14 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor, Marta Przeździęk z tej okazji złożyła nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia. Uczniowie klasy 8 z wychowawcą zaprezentowali uroczystą akademię słowno - muzyczną połączoną z dawką dobrego humoru. Dziękujemy uczniom za wiersze, piosenki i pamięć. Dodatkowo Pani Dyrektor wręczyła najlepszym uczniom stypendia za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Niech to będzie dobry rok szkolny dla nas wszystkich.
15 października 2021r. uczniowie klas I-VIII pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli oraz Pani Dyrektor, Marty Przeździęk, pojechali na wycieczkę do Energylandii. W ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” mieli możliwość poznania walorów turystycznych swojego regionu, ale też skorzystali z atrakcji, jakie oferuje Park Rozrywki w Zatorze. Podczas wspólnej zabawy odnawiali przyjaźnie, budowali relacje, pokonywali bariery i strach. Wszystkiemu towarzyszyły ogromne emocje i wielka radość. Na koniec tej fascynującej wyprawy (już w nieco innym nastroju) odwiedzili Wadowice oraz miejsca związane z Papieżem Janem Pawłem II).
Dopełnieniem wrażeń z wyjazdu do Zatora i Wadowic jest wycieczka klas I-III do Bochni oraz zwiedzanie Kopalni Soli.
Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Irena Wojtowicz- Dzień
Uroczystość Ślubowania pierwszoklasistów i ceremoniał pasowania na uczniów przypieczętował na dobre przynależność pierwszaków do szkolnej społeczności SPNr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej. Uroczystość odbyła się 14.10.2021 r.
W tym roku odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole uczniowie klas 4 - 8 rywalizowali o tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia". Na zajęciach z matematyki rozwiązywali zadania, łamigłówki i sudoku matematyczne. Efakty ich pracy zostały pokazane na gazetce szkolnej.
Przedstawiamy laureatów i wyróżnionych uczniów naszej szkoły w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Pocztówka z Powiatu Krakowskiego". Prace uczniów stały się inspiracją do wydania kalendarza, katalogu i pocztówek oraz zorganizowania specjalnej wystawy na Zamku w Pieskowej Skale. W swych pracach młodzi artyści zaprezentowali najciekawsze zakątki Powiatu Krakowskiego widziane swoimi oczami.
Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Pielgrzymka ósmoklasistów do Kalwarii Zebrzydowskiej udana. Msza św. pod przewodnictwem KS.biskupa Kaszaka, krótka modlitwa przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej, spacer po Dróżkach na Górę Ukrzyżowania. Oczywiście w towarzystwie pięknej pogody.