Na konkurs wpłynęło 45 prac następujących uczniów:
Oddział przedszkolny: Antoni Szewczyk, Kajetan Kijak, Filip Glonek;
Klasa I: Damian Pasternak, Grzegorz Drożyński, Maja Tarasin, Kornelia Pietruszka, Amelia Szewczyk, Mateusz Czarnota, Martyna Gądek, Magdalena Woszczek, Laura Głowacka, Zuzanna Kijak, Maksymilian Gałka
Klasa II: Nadia Czaja, Eryk Sowula, Julia Kinga Gęgotek, Aleksander Gałka, Julia Chmiest;
Klasa III: Karolina Kafel, Antoni Kijak, Piotr Cader, Zuzanna Goraj, Piotr Kijak, Emilia Czarnota, Karolina Cioch;
Klasa IV: Jan Gęgotek, Jakub Gęgotek, Milena Kaletka, Wiktor Lipa;
Klasa V: Zuzanna Woszczek, Dominik Stach;
Klasa VI: Maryla Szewczyk, Natalia Roś, Aleksandra Baranek, Benedykt Adamczyk, Oliwia Woszczek, Tymoteusz Cioch;
Klasa VII: Izabela Gęgotek, Kinga Baranek, Patrycja Nowak, Oliwia Kaletka, Filip Głowacki, Nikola Woszczek;
Klasa VIII: Szymon Górka
Prace konkursowe wykonane przez uczniów naszej szkoły wraz z dokumentacją zostały przekazane do Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie.
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie i wkład pracy oraz ciekawą interpretację tegorocznego tematu, kreatywność i pomysłowość w doborze technik i różnorodność materiałów zastosowanych w wykonanych pracach konkursowych.
Jednocześnie życzę wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów na kolejnym etapie rozstrzygania konkursu.
Konkurs na etapie szkolnym przeprowadziła
Joanna Wielgut
klPrace uczniów klasy III - palmy i kurczaki wykonane podczas zdalnych lekcji plastyki.
Jest niezastąpioną czynnością każdego człowieka i ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Dzięki gimnastyce rozwijamy zarówno układ ruchowy, jak i nerwowy, a więc siłę, koordynację, gibkość, szybkość i wytrzymałość naszego organizmu.
Po długiej zimie nadeszły wreszcie cieplejsze dni. Mimo pandemii i zdalnego nauczania uczniowie klasy czwartej postanowili poszukać wiosny w najbliższym otoczeniu. Znalezione oznaki wiosny uwiecznili na pięknych fotografiach…
Święta coraz bliżej. Nie może więc zabraknąć ozdób wielkanocnych wykonanych własnoręcznie. Zapraszamy do obejżenia zdjęć stroików świątecznych, pomysłowych słoiczków, koszyczków, pisanek, baranków czy zajączków. Prace wykonali uczniowie klas V - VII na lekcjach plastyki i techniki.
Powoli zbiżamy się do Świąt. Jak co roku uczniowie naszej szkoły podczas zdalnego nauczania na lekcji plastyki przygotowali piękne kartki świateczne.
19.03.2021r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania klas I - III. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy zostali wytypowani przez wychowawców, drogą eliminacji klasowych.
I miejsce - Julia Chmiest kl. II, Borys Indyka kl. III
II miejsce - Eryk Sowula kl. II, Antoni Kijak kl. III
III miejsce - Amelia Szewczyk kl. I, Nadia Czaja kl. II
wyróżnienia - Zuzanna Goraj kl. III, Magdalena Woszczek kl. I, Kamil Roś kl. I
Wszystkim gratulujemy!!!
Bardzo często zapominamy o tym, jak ważnym i cennym zasobem jest woda. Woda jest podstawową potrzebą życia, ale obecnie w wielu krajach panuje kryzys wodny. Ponad miliard ludzi na świecie żyje bez dostępu do czystej wody. Świadome i racjonalne korzystanie z zasobów wodnych jest zadaniem dla nas wszystkich. Oszczędzajmy i dbajmy o wodę!
W kalendarzu już wiosna, ale za oknem jeszcze zimno i pochmurno. Nasi uczniowie postanowili więc przywołać wiosnę wykonując ciekawe prace techniczne, plastyczne i graficzne.
Pani Wiosno czekamy.
21 marca nasza szkoła wzięła udział w "Skarpetkowym Wzwaniu" organizowanym z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakładamy dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi. Tego dnia solidaryzujemy się z ludźmi cierpiącymi na zespół Downa oraz ich rodzinami. Akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.
Na tą chwilę czekali nie tylko organizatorzy, ale również uczniowie. W piatek zostały rozdane nagrody w konkursie literackim i plastycznym MOJA MAŁA OJCZYZNA.
Wszystkim, którzy wzięli udział dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.
Każdy z nas lubi Świętować. W miesiącu marcu jest do tego wiele okazji: 12 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki, a 14 marca Światowy Dzień Liczby Pi (π). Dzień ten, łączy się również z datą urodzenia Alberta Einsteina, dlatego też jest obchodzony w wielu szkołach i na uczelniach. W anglosaskich krajach istnieje nawet tradycja przygotowywania tego dnia „Pi pie”, czyli ciasta Pi. Pierwszy raz „Dzień Liczby Pi” zorganizowano w roku 1988 w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Również w Polsce z roku na rok „Dzień liczby Pi” staje się coraz bardziej popularny. Liczbę Pi możemy znaleść we wzorach matematycznych, fizycznych, wkradła się też w powiedzenia, gdy mówimy o przybliżeniach : "Pi razy drzwi" czy "Pi razy oko". Liczbę π znajdziemy również w literaturze (wiersz Wisławy Szymborskiej), kulturze czy muzyce.
Nasi uczniowie z tej okazji budowali miasto Pi, układali Sudoku, zaznaczali według kodu, układali cyfry z dostępnych materiałów żeby ułożyć jak największe rozwinięcie liczby Pi, układali rebusy a także rozwiązywali zagadki w escape roomie, aby uwolnić Ludolfinę. Nie mogło zabraknąć mierzenia długości obwodów pokrywek garnków, talerzyków, zakrętek... i długości ich średnic, a następnie obliczania jak najdokładniej liczby pi. Zobaczcie jak uczniowie potrafią być kreatywni i tworzyć piękne prace.
Nasi mężczyźni spisali się dzisiaj na medal! Bardzo dziękujemy za pamięć i życzenia w tym wyjątkowym dniu!
Mimo nauki zdalnej, jak co roku, w naszej szkole pamiętano o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest obchodzony 1 marca. Z tej okazji przez cały pierwszy tydzień marca uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w różnych formach upamiętniania tego święta. Brali udział w pogadankach na lekcjach historii oraz zajęciach z wychowawcą, wykonywali prezentacje multimedialne i plakaty.
Prezentacja_8.pptx
PAMIĘTAMY !
Wyniki Szkolnego Konkursu
Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej
dla uczniów klas I – III
przeprowadzonego w dniu 23 II 2021 r.
w kategoriach:
klasa I „Mały Ekoludek”
klasa II „Przyjaciel Przyrody”
klasa III „Ja to umiem, ja to wiem”
Do konkursu przystąpiło 38 uczniów z klas I – III. Uczniowie, w czasie godzinnych zmagań, sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej rozwiązując zagadki, krzyżówki i quizy oraz rozwiązując zadania zawarte w teście wiedzy dotyczące ekosystemu lasu, pola, roślin i zwierząt. Wykazali się znajomością z zakresu wpływu człowieka na florę i faunę, glebę, powietrze i wodę oraz umieli wskazać, jakie działania podejmowane przez człowieka służą ochronie środowiska przyrodniczego.
Zwycięzcami Konkursu zostali:
Klasa I
I miejsce – Maja Tarasin
II miejsce – Zofia Madej
III miejsce – Amelia Szewczyk, Zuzanna Kijak
Wyróżnienia: Magdalena Woszczek, Laura Głowacka
Klasa II
I miejsce – Julia Kinga Gęgotek
II miejsce – Milena Pogan
III miejsce – Antoni Rink
Wyróżnienia: Aleksander Gałka, Kamil Baranek
Klasa III
I miejsce – Piotr Cader
II miejsce – Borys Indyka, Piotr Kijak
III miejsce – Karolina Cioch
Wyróżnienia: Emilia Czarnota, Izabela Goraj
Wszystkim uczestnikom Szkolnego konkursu wiedzy przyrodniczo – ekologicznej dziękujemy bardzo za udział. Naszym Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy, życząc dalszych sukcesów!
Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone w dogodnym terminie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Organizator konkursu:
Joanna Wielgut
Cele konkursu: promocja czytelnictwa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek dla dzieci znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej, wdrażanie do staranności przekazu językowego, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
W konkursie biorą udział uczniowie klas I – III.
Zasady:
1. I etap konkursu przeprowadzony zostanie w każdej klasie. Nauczyciel podczas czytania wybranych tekstów przez dzieci ocenia: płynność, poprawność, wyrazistość, tempo. Wybiera trzy najlepiej czytające osoby ze swojej klasy.
2. II etap każdy uczestnik wybiera ciekawy fragment z książki i przygotowuje się do pięknego i głośnego czytania.
3. Czas czytania - do 3 minut. Po przekroczeniu tego czasu sygnał dźwiękowy przerwie prezentację.
Uczestnicy będą oceniani przez jury wg poszczególnych kryteriów.
Kryteria oceny:
Dykcja (0-5 pkt.), Interpretacja (0-5 pkt.), Właściwy dobór tekstu do osoby (0-5 pkt.), Ogólne wrażenie artystyczne (0-5 pkt.)
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania odbędzie się 23 marca (wtorek).
Na konkurs zaprasza organizator Krystyna Tokaj
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej, informuje, że na zaproszenie do składania ofert z dnia 26.01.2021r. w przedmiocie opracowania dokumentacji projektowej i realizacji zadania polegające na rozbudowie instalacji kanalizacji sanitarnej, instalacji wodociągowej oraz robót towarzyszących powyższym zadaniom między innymi próby, płukania i uruchomienia instalacji sanitarnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej złożona została 1 oferta.