Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu rodziców i uczniów "Ostatnia prosta przed egzaminem ósmoklasisty"
Szkolenie odbędzie się 2 czerwca 2020 roku o godzinie 14.00.
Link do transmisji: https://bit.ly/3cZ5sxs
Roksana Kijak
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
w związku ze zbliżającym się terminem egzaminu ósmoklasisty proszę o zapoznanie się z najważniejszymi wytycznymi związanymi z organizacją i przebiegiem egzaminów.
- podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
- wychodzi do toalety
- kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
Cały dokument znajduje się poniżej.
Wytyczne_dotyczace_organizowania_i_przeprowadzania_egzaminu_osmoklasisty_w_roku_2020_w_Szkole_P.docx
Prace uczniów klasy III, jakie wykonywali podczas zdalnej nauki na plastyce i technice.
Joanna Wielgut
Mimo pracy zdalnej uczniowie tworzą w domach piękne prace.
Od 01.06.2020 r. umożliwia się uczniom klasy IV-VIII uczestnictwo w konsultacjach - indywidualnych lub w małych grupach - na terenie szkoły. Ich celem jest usystematyzowanie materiału, wyjaśnienie trudnych kwestii oraz umożliwienie poprawy oceny rocznej. Udział ma charakter dobrowolny. Proszę kontaktować się z nauczycielami przedmiotów i ustalić dogodne terminy konsultacji. Należy zapoznać się z procedurami znajdującymi się na stronie szkoły oraz pobrać i wypełnić formularz oświadczenia i przynieść go do szkoły w dniu konsultacji.
Dyrektor Szkoły – Marta Przeździęk
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!
Od 1 czerwca 2020 r. znowu będzie czynna biblioteka szkolna. Godziny i dni otwarcia zostały dostosowane do potrzeb uczniów.
Praca biblioteki będzie przebiegać w nowym reżimie sanitarnym, zgodnym z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Funkcjonowanie biblioteki od 1czerwca 2020 r. odbywać się będzie na następujących zasadach:
- obowiązuje zachowanie wszelkich zasad i procedur bezpieczeństwa przyjętych w szkole,
- ogranicza się wolny dostęp do pomieszczeń szkolnych oraz księgozbioru i katalogów bibliotecznych,
- oddawanie książek odbywać się będzie w wyznaczonym punkcie- przy wejściu od strony boiska obok nowej sali gimnastycznej ( szklane drzwi),
- możliwy jest tylko zwrot materiałów bibliotecznych ( lektury i inne książki, podręczniki),
- konkretne terminy zwrotów lektur i podręczników dla każdej z klas i każdego ucznia zostaną ustalone w porozumieniu z uczniami, ich rodzicami oraz nauczycielami i wychowawcami klas oraz podane do wiadomości ( na zajęciach zdalnych lub telefonicznie ) z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem ( od 1 do 10 czerwca 2020 r., czyli Bożego Ciała, należy oddać wszystkie lektury oraz trzecią część podręczników dla kl. I-III ). W drugiej połowie czerwca przyjmowane będą zwroty kompletów podręczników.
Nowe godziny otwarcia biblioteki:
Poniedziałek: 12.00-12.30 i 13.00- 14.30
Wtorek: 10.00-14.30
Środa: 11.00-14.30
UWAGA! Oddane książki zostaną objęte 5- dniową kwarantanną.
Kochana Mamo!
Niech ten radosny dzień
na zawsze Twe troski odsunie w cień.
Niech się śmieje do Ciebie świat,
Blaskiem szczęśliwych i długich lat!
Uczniowie klasy I z wychowawcą
Drodzy Rodzice!
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN szkoły będą otwarte od 25 maja br. dla uczniów klas I-III oraz umożliwia się konsultacje dla uczniów kl. VIII.
To Wy, Rodzice, decydujecie o powrocie dziecka do szkoły i zgłaszacie ten fakt wychowawcy lub dyrektorowi szkoły.
W związku z tym została opracowana Procedura Bezpieczeństwa w naszej szkole, z którą każdy musi się zapoznać, a pierwszego dnia powrotu do szkoły Rodzice/Uczniowie przynoszą uzupełnione oświadczenie. Oświadczenie do pobrania poniżej.
Marta Przeździęk - Dyrektor Szkoły
§1
PRZYPROWADZANIE DZIECKA/UCZNIA DO SZKOŁY I ODBIERANIE DZIECKA/UCZNIA ZE SZKOŁY – OBOWIĄZKI RODZICA
1. Na czas pandemii drzwi główne od strony południowej szkoły są zamknięte. Wejście tylko drzwiami od strony parkingu, sygnalizuje się dzwonkiem. Otwieranie i zamykanie drzwi będzie nadzorowane przez pracownika szkoły.
2. Do szkoły przyprowadzane są tylko i wyłącznie dzieci/uczniowie zdrowi. Nie posyłamy dziecka/ucznia, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy muszą pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
3. Nie będą przyjmowane dzieci/uczniowie z objawami chorobowymi. Przed wejściem do szkoły uczniowi będzie mierzona temperatura termometrem bezdotykowym przez pracownika szkoły pełniącego dyżur przy wejściu. Wynik pomiaru temperatury dziecka/ucznia będzie rejestrowany.
4. Jeżeli uczeń wykazuje oznaki chorobowe lub temperatura ciała dziecka/ucznia wynosi 37˚C i więcej, pracownik szkoły nie przyjmuje dziecka/ucznia i informuje rodzica o konieczności konsultacji z lekarzem.
5. Rodzic przekazuje dziecko/ucznia przed drzwiami do szkoły dyżurującemu tam pracownikowi. W szatni każdy uczeń otrzyma indywidualną szafkę.
6. Rodzice/prawni opiekunowie w maseczkach ochronnych przyprowadzają dziecko/ucznia do szkoły.
NIE WCHODZĄ DO SZKOŁY!
7. Rodzic / opiekun prawny przyprowadzający / odbierający dziecko/ucznia do/ze szkoły musi zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły jak i innych dzieci/uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2m, czeka na dziecko przed szkołą lub w wiatrołapie, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
8. Przy wejściu do szkoły znajduje się stanowisko z płynem do dezynfekcji rąk którym każdy wchodzący musi zdezynfekować ręce zgodnie z zamieszczoną instrukcją lub założyć rękawiczki ochronne.
9. Dzieci/uczniowie powinni być przyprowadzani do szkoły i odbierani ze szkoły przez jednego z rodziców lub jednego z opiekunów, do 10 minut przed i po zajęciach.
10. Rodzic jest odpowiedzialny w drodze do szkoły i z powrotem za zabezpieczenie swojego dziecka, które ukończyło 4 rok życia w indywidualną osłonę nosa i ust (maseczka lub inna forma ochrony).
11. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów choroby dziecka/ucznia, zostanie ono/on odizolowany z zapewnieniem opiekuna w odrębnym pomieszczeniu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie zostanie powiadomiony telefonicznie rodzic/opiekun w celu pilnego odebrania dziecka ze szkoły.
12. Dzieci/uczniowie nie mogą zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów i zabawek.
13. Rodzic zobowiązany jest do przypominania dziecku o podstawowych zasadach higieny w tym o unikaniu dotykania oczu, nosa i ust, o częstym myciu rąk wodą z mydłem, nie podawania ręki na powitanie oraz odpowiednim zasłanianiu twarzy podczas kasłania bądź kichania.
14. Każdy rodzic, który przyprowadza dziecko/ucznia do szkoły zobowiązany jest do podpisania oświadczenia przygotowanego przez Dyrektora.
15. Uczniowie na zajęcia specjalistyczne przychodzą do szkoły według ustalonego planu zajęć.
16. Uczniowie, którzy chcą skorzystać z konsultacji w szkole, muszą się umówić z nauczycielem przedmiotu. Uczeń na konsultacje zabiera własny zestaw podręczników i przyborów (zakaz pożyczania od innych uczniów).
17. Uczniowie przychodzący na konsultacje zachowują odstępy w szatniach i na korytarzach zgodnie z regułami 2m.
18. Uczeń, który umówił się na konsultację w szkole, a nie może przybyć, musi zgłosić ten fakt wcześniej.
§2
W okresie pandemii Szkoła nie zapewnia uczniowi wyżywienia.
§3
W razie konieczności korzystać z telefonów do:
organu prowadzącego tel. 12 389 60 28
kuratora oświaty tel. 12 448 11 10
stacji sanitarno-epidemiologicznej tel. 32 754 57 20
służb medycznych tel. 41 240 12 00
§4
Zakres obowiązków w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego: dyrektora, nauczycieli
i pracowników obsługi znajduje się w dokumentacji szkoły.
Wśród laureatów XIX Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – mój autorytet” w kategorii Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dzieci i młodzieży”, którego Organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie (Gmina Poronin), znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły:
w kategorii klas O – III
III miejsce - Gabriela Indyka z klasy III
w kategorii klas VII – VIII
I miejsce – Szymon Górka z klasy VII
Podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów i nagród miało odbyć się podczas uroczystej Gali. Z uwagi na trwającą pandemię jest to niemożliwe. Indywidualny odbiór nagród nastąpi od 25 V 2020 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zębie ul. Św. Anny 1/3 w sekretariacie szkoły: tel. 18 26 37 014 w godz. 7.30 – 15.30.
Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie i poświęcenie. Rodzicom dziękuję za motywowanie i wspieranie swoich dzieci.
Laureatom gratuluję dużego sukcesu !!!
Odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu
Joanna Wiegut
Cel procedury
Zakres procedury
Procedura dotyczy sprawowania nadzoru nad uczniami oraz przeciwdziałania rozprzestrzenieniu się koronawirusa na terenie szkoły.
W przypadku wystąpienia u ucznia objawów takich, jak w szczególności:
– gorączka,
– kaszel,
– duszność.
I. POSTĘPOWANIE W RAZIE PODEJRZENIA ZARAŻENIA COVID-19 – OPIS DZIAŁAŃ:
1. Nauczyciel lub inny pracownik szkoły, który zauważył oznaki choroby u ucznia podejmuje następujące czynności:
a) niezwłocznie odizolowuje go od reszty grupy,
b) bezzwłocznie powiadamia Dyrektora Szkoły o zaistniałej sytuacji.
Jeśli nauczyciel ma w tym czasie zajęcia – prosi o nadzór nad uczniem/ uczniami innego nauczyciela lub pracownika szkoły.
2. Dyrektor Szkoły:
3.Rodzice są zobowiązani odebrać ucznia w ciągu 1 godziny od powiadomienia przez szkołę oraz poinformować Dyrektora Szkoły o wynikach przeprowadzonej diagnozy lekarskiej.
4.O każdym zachorowaniu lub jego podejrzeniu Dyrektor Szkoły zawiadamia organ prowadzący szkołę i Kuratorium Oświaty, a także stację sanitarno-epidemiologiczną.
II. ZASADY ZAPOBIEGANIA, KTÓRE ISTOTNIE WPŁYNĄ NA OGRANICZENIE RYZYKA ZAKAŻENIA:
1. Należy często myć ręce.
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości – dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk w/w. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach. Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach, jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach, np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu.
Podczas kaszlu i kichania należy zakrywać usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką –jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust oraz nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady, można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
3. Zachować bezpieczną odległość.
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.
4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa
z powierzchni na siebie.
5. Będąc chorym, lub mając podejrzenia choroby objawiającej się: gorączka, kaszlem, trudnościami w oddychaniu – NIE NALEŻY PRZYCHODZIĆ DO PRACY (nauczyciele i inni pracownicy szkoły) ani na zajęcia lub konsultacje ( uczniowie).
Zasady wchodzą w życie z dniem: 18.05.2020 r.
Minęły dwa miesiące nauki poza murami szkoły. Mimo, iż wszystkim brakuje bycia razem, nie są to dla nas wakacje, wszyscy ciężko pracują. Z pewnością pogłębiły się wzajemne relacje uczniów i nauczycieli. Paradoksalnie, pandemia przyczyniła się do tego, że staliśmy się sobie bliżsi. To, jest duży plus pozostawania w domu.
Na zdalnych lekcjach przyrody i biologii, wypracowaliśmy takie metody i formy pracy, które pozwoliły jeszcze bardziej zgłębiać i odkrywać „tajemnice przyrody”. W zaistniałych warunkach, uczniowie z pasją podjęli trudne wyzwanie poznawania przyrody najbliższego otoczenia. Powstało wiele ciekawych dokumentacji w formie prezentacji i albumów fotograficznych.
Warto obejrzeć prace Waszych kolegów i „zarazić się” wirusem OBSERWATORA PRZYRODY.
Opracowała:
Małgorzata Piotrowska – nauczyciel biologii
Trochę to trwało ale się udało, mamy pierwszą klasę w maseczkach. Mamy nadzieję, że niedługo dołączą też inne klasy.
Od poniedziałku 18 maja br. w naszej Szkole będą organizowanie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych zajęci rewalidacyjne. Rodziców, którzy przyprowadzą dziecko do szkoły, prosimy o zapoznanie się z wytycznymi i procedurami. Ponadto konieczne jest wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia oraz przekazanie go nauczycielowi w momencie przyprowadzenia dziecka do szkoły.
Najważniejsza informacja DO SZKOŁY PRZYCHODZĄ ZDROWI UCZNIOWIE!
Marta Przeździęk - Dyrektor Szkoły
Postępowanie w razie pojawienia się zachorowania na COVID - 19 u dziecka lub pracownika w Szkole Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej.
Cel procedury
Zapobieganie rozprzestrzenieniu się koronawirusa w Szkole oraz określenie obowiązków
i zadań personelu szkoły w sytuacji wystąpienia zachorowania lub jego podejrzenia.
Zakres procedury
Procedura dotyczy sprawowania nadzoru nad dziećmi oraz przeciwdziałania rozprzestrzenieniu się koronawirusa na terenie szkoły.
W przypadku wystąpienia u dziecka objawów takich jak:
– gorączka,
– kaszel,
– duszność.
I. Postępowanie w razie podejrzenia zarażenia COVID-19 – opis działań:
1. Nauczyciel lub inny pracownik szkoły, który zauważył oznaki choroby u dziecka
a) niezwłocznie odizolowuje dziecko od reszty grupy,
b) niezwłocznie powiadamia dyrektora szkoły.
Jeśli nauczyciel ma w tym czasie zajęcia – prosi o nadzór nad swoimi wychowankami pracownika szkoły.
2. Dyrektor szkoły:
3.Rodzice są zobowiązani odebrać dziecko w ciągu 1 godziny od telefonu ze szkoły oraz poinformować placówkę o diagnozie lekarskiej.
4.O każdym zachorowaniu lub jego podejrzeniu dyrektor szkoły zawiadamia organ prowadzący i kuratorium oświaty, a także stacje sanitarno-epidemiologiczną.
II. Zasady zapobiegania, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:
1. Często myć ręce.
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości – dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk ww. metodami zabija wirus, jeśli znajduje się on na rękach. Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniachi przedmiotach, jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach, np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu.
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką –jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust oraz nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady, można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
3. Zachować bezpieczną odległość.
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.
4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa
z powierzchni na siebie.
5. Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu – NIE należy przychodzić do pracy ani przyprowadzać dziecka do przedszkola.
Zasady wchodzą w życie z dniem: 11.05.2020 r.
Od poniedziałku 11.05.2020 r. oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej wznawia działalność. Rodziców, którzy przyprowadzą dziecko do przedszkola, prosimy o zapoznanie się z wytycznymi i procedurami. Ponadto konieczne jest wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia oraz przekazanie go nauczycielowi w momencie przyprowadzenia dziecka do placówki.
Najważniejsza informacja DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO PRZYCHODZĄ ZDROWE DZIECI!
Marta Przeździęk – Dyrektor Szkoły
Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki
przez przedszkole, powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora szkoły.
Biorąc pod uwagę zagrożenie wynikające z epidemii koronawirusa
i wytycznych MEN dotyczących pobytu dzieci w przedszkolu:
Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniemi zwalczaniem COVID-19 oraz dzieci osób pracujących zawodowo.
W przypadku wolnych miejsc pozostałe dzieci.
RODZICU:
(WIATROŁAP) z zachowaniem zasady – 1 rodzic z dzieckiem
na 15m2 – tam dziecko zostanie odebrane przez osobę do tego wyznaczoną .
PRZEDSZKOLE:
DYREKTOR:
Informuję, że Minister Edukacji Narodowej do 24 maja br. przedłużył przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.
Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16 - 18 czerwca 2020 r.
Termin dodatkowy od 7 do 9 lipca 2020 r.
Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca 2020 r., do tego czasu szkoły otrzymają zaświadczenia.
Zawieszenie zajęć w szkole wprowadziło pewne zmiany w naszym życiu. Szkoły nadal są zamknięte a edukacja uczniów odbywa się zdalnie. W miesiącu maju miał odbyć się dzień otwarty - w związku z pandemią koronawirusa na chwilę obecną jest to niemożliwe. Dlatego pod koniec przyszłego tygodnia wychowawcy przekażą Rodzicom oceny uczniów. Po zapoznaniu się z ocenami, proszę skontaktować się z wychowawcą w celu potwierdzenia, że zostali Państwo zapoznani z ocenami.
Marta Przeździęk – Dyrektor Szkoły
23 kwietnia przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej szkole podjęliśmy bardzo ciekawe działania.
Prowadzona od października 2019 roku innowacja „Kierunek Czytanie” umożliwiła młodszym czytelnikom spędzanie przerw w towarzystwie książek. Uczniowie starszych klas dzielą się z nami informacjami o przeczytanych książkach. Teraz połączyliśmy siły. Osobno, a jednak wspólnie, na lekcjach języka polskiego klasy 4 – 6 ułożyły napis z książek, z których później powstał piękny kolaż. Pamiętajmy, moc książek można wykorzystać do walki z izolacją.
Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.
Dziękujemy za współpracę wszystkim, którzy zaangażowali się do robienia i przesyłania zdjęć, bo przedsięwzięcie wymagało dużej kreatywności.
Roksana Kijak
Z okazji Dnia Książki uczniowie klasy I omawiali zagadnienia związane z czytaniem książek, układali hasła promujące czytelnictwo oraz prośby książek sierowane do dzieci. Jedna z próśb brzmiała: UŻYWAJ ZAKŁADKI Poniżej znajdują się wykonane zakładki.
Krystyna Tokaj
Polskie Centrum Programu Safer Internet zaprasza na bezpłatne webinarium, którego celem jest zwrócenie uwagi rodziców i opiekunów na niebezpieczne kontakty online, jakie mogą być nawiązywane przez dzieci i młodzież, a także mogą prowadzić do podejmowania aktywności o charakterze seksualnym.
Podczas webinarium omówione zostaną następujące zjawiska:
- child grooming - uwodzenie dziecka przez internet,
- sextortion - szantaż intymnymi materiałami,
- sexting - rozsyłanie swoich prywatnych intymnych materiałów.
Rodzice i opiekunowie dowiedzą się jak reagować, gdy dziecko padnie ofiarą któregoś z powyższych zagrożeń,
a także jak zapobiegać i rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, aby nie podejmowali takich zachowań.
Webinarium poprowadzi ekspert z zespołu Dyżurnet.pl - działającego w Państwowym Instytucie Badawczym NASK punktu kontaktowego do zgłaszania nielegalnych treści w internecie, szczególnie związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.
Spotkanie online odbędzie się 12 maja o godz. 18:00. Liczba miejsc jest ograniczona.
Zapraszamy do zapisów: https://app.evenea.pl/event/855804-2/