Szanowni Rodzice, Uczniowie
serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną” realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Zakup masztów i flag dla każdej z gmin
Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej gminy, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia.
Aby spełnić założenia projektu wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego zachęcamy uczniów i rodziców do oddania głosów poparcia.
Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.
Serdecznie zapraszam do udziału w akcji!
W ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” nasza szkoła uzyskała z Urzędu Marszałkowskiego pomoc finansową na realizację wycieczek szkolnych. Dzięki otrzymanemu wsparciu wszyscy uczniowie mieli możliwość wyjazdu na wycieczkę szkolną. I prawie wszyscy skorzystali z tej szansy…
25 września 2020 r. klasy I-III pod opieką swoich wychowawców pojechały do Parku Rozrywki w Zatorze, czyli tzw. Zatorlandu, gdzie uczestniczyły kilkugodzinnej zabawie na terenie Parku Rozrywki ( karuzele, kolejki, pociągi, huśtawki, rejs statkiem i in ). Oprócz świetnej zabawy była też okazja do poszerzenia wiedzy na tematy, które są bardzo ciekawe dla dzieci w tym wieku, czyli: dinozaury, skamieniałości, gigantyczne owady, mityczne stwory… O tych jakże pasjonujących osobliwościach dowiedzieli się podczas zwiedzania Parku Dinozaurów, Parku Owadów, Parku Mitologii oraz Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Dodatkowe wrażenia zapewniło kino 5D, w którym widz odbiera film wszystkimi zmysłami. W Zatorlandzie nauka stała się wspaniałą zabawą.
Na równie pasjonującą wyprawę wyruszyli również uczniowie klas IV-VIII, którzy wraz z Panią Dyrektor i wychowawcami pojechali do Zakopanego. W programie wycieczki znalazły się m.in.: wyjazd na Gubałówkę, zejście ze szczytu szlakiem górskim, spacer po Krupówkach oraz zwiedzanie Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Swoje groby na tym zabytkowym cmentarzu mają ludzie, którzy tworzyli rzeczywistość miasta i jego legendę, ale też zasłużyli się dla historii i kultury Polski. Leżą tutaj osoby, które nasi uczniowie znają z podręczników szkolnych, m.in. : Tytus Chałubiński, Stanisław Witkiewicz, Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa – Tetmajer, Helena i Stanisław Marusarz. Największe emocje wzbudził jednak pobyt i warsztaty w Muzeum Oscypka, prowadzone przez prawdziwego górala, który posługiwał się gwarą. Oprócz tradycyjnego zwiedzania uczniowie wzięli udział w aktywnych pokazach wyrobu tego podhalańskiego specjału.
Podczas prezentacji dowiedzieli się prawie wszystkiego o produkcji oscypka, ale mogli też samodzielnie wytworzyć swój własny serek.
Dla uczniów było to pasjonujące odkrywanie swojej małej ojczyzny- Małopolski,
a wszystkiemu towarzyszyła wyśmienita zabawa i ( mimo wszystko ) piękna pogoda…
Irena Wojtowicz- Dzień
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Akcji KREDKOBRANIE, która ma na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Dary, w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów, wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych, zbierane są do 30 września 2020 r. W październiku podarunki trafią do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie Świata”. W tym roku odbyła się ona pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.
Mimo, że ogólnopolskie zbieranie śmieci miało miejsce trzeci weekend września, czyli 18.09 (piątek), 19.09 (sobota), 20.09 (niedziela) 2020 r., w naszej szkole poszczególne klasy pod opieką swoich wychowawców posprzątały otoczenie szkoły już w ciągu tygodnia poprzedzającego całą akcję. Dzięki zaangażowaniu uczniów z terenu w pobliżu szkoły zniknęły wszystkie śmieci. Szkoda tylko, że efekt nie jest trwały… Mamy nadzieję, iż przykład uczniów naszej szkoły skłoni do refleksji tych, którzy zaśmiecają środowisko, w tym place zabaw, boiska i miejsca rekreacji.
W piątek w naszej szkole odbywały się pogadanki i warsztaty promujące akcję krwiodawstwa. Powstały okazyjne plakietki i plakat. Zapraszamy 12 września do remizy OSP Sułoszowa II !!!
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.
Bardzo prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z poniższymi procedurami MEN i GIS na czas reżimu sanitarnego.
PROCEDURA_ORGANIZACJI_PRACY_W_SZKOLE_PODSTAWOWEJ_NR_2.doc
POSTEPOWANIE_W_RAZIE_POJAWIENIA_SIE_ZACHOROWANIA_NA_COVID-19.doc
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 roku około godziny 9.00 po mszy świętej. Msza święta w kaplicy o godzinie 8.00.
Wszyscy uczniowie przychodzą na rozpoczęcie roku w maseczkach według poniższego planu:
klasa I - sala nr 6, wychowawca mgr Marta Czaja
klasa II - sala nr 7, wychowawca mgr Krystyna Tokaj
klasa III - sala nr 5, wychowawca mgr Joanna Wielgut
klasa IV - sala nr 4, wychowawca mgr Irena Wojtowicz - Dzień
klasa V - sala nr 3, wychowawca mgr Roksana Kijak
klasa VI - sala nr 11, wychowawca mgr Agnieszka Rudzik
klasa VII - sala nr 12, wychowawca mgr Małgorzata Piotrowska
klasa VIII - sala nr 19, mgr Maciej Bilan
Podręczniki i zeszyty ćwiczeń uczniowie otrzymają w pierwszym tygodniu września.
Zdognie z zaleceniami MEN uczniowie klas IV - VIII podczas przerw poruszają się na korytarzach szkolnych w maseczkach. W związku z tym prosimy rodziców o zaopatrzenie swoich dzieci w maseczki do szkoły.
Dla klasy I zostanie utworzona przez wychowawcę grupa na messengerze w której zostaną przekazane wszystkie informacje dotyczące organizacji pracy klasy.
Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego nie była zwyczajna. Uczniowie po ponad trzech miesiącach wrócili do szkoły i… niektórzy wcale nie cieszyli się z nadchodzących wakacji… Po kilkunastu minutach pobytu w szkole odebrali świadectwo i udali się do domu. Niezwykła sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła bowiem zaostrzone wymagania sanitarne i spore ograniczenia. Uczniowie poszczególnych klas spotkali się tylko na kilkanaście minut ( lub aż…) ze swoim wychowawcą w sali gimnastycznej, musieli zachować dystans 2 metrów oraz założyć maski, ale i tak radość ze spotkania w pełnym gronie była ogromna. Najbardziej cieszyli się chyba najmłodsi.
Nie było jednak ogólnego, uroczystego apelu, nie było tradycyjnego spotkania ze wszystkimi nauczycielami, pożegnania klasy ósmej, przekazania sztandaru … Były za to podziękowania dla nauczycieli za trud włożony w tegoroczną wspólną, ciężką pracę. Były gratulacje dla uczniów, którzy uzyskali wysoki poziom osiągnięć edukacyjnych i świadectwa z wyróżnieniem. Pośrednikami w tej kwestii zostali wychowawcy klas.
Żeby jednak nie było aż tak smutno… Pani Dyrektor Marta Przeździęk osobiście pożegnała klasę ósmą. Wraz z wychowawcą klasy, mgr Ireną Wojtowicz- Dzień, wręczyła absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, nagrody za wyniki w nauce oraz dyplomy i nagrody za sukcesy w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich. Za pośrednictwem uczniów złożyła też podziękowania wszystkim rodzicom, a w szczególności tym , którzy w ciągu 8-9 lat nauki swoich dzieci aktywnie angażowali się w działania na rzecz klasy i szkoły ( Paniom: Katarzynie Chmiest, Marcie Chmiest, Agnieszce Chmiest, Bernadetcie Gałka oraz Renacie Górce). Pogratulowała też i przekazała listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy ukończyli szkołę ze średnią ocen powyżej 5,0, a było ich aż 9-ciu na 14- osobową klasę ósmą… Na koniec klasa siódma zaprezentowała przygotowaną przez siebie niespodziankę- krótki film z życia ósmoklasistów. Mimo że nie było jak zwykle, niejednemu łza zakręciła się w oku… Że jednak pamiętali, że się udało choć na chwilę powrócić do normalności , no i że trzeba iść dalej…
Udając się na wakacyjny odpoczynek wielu uczniów i nauczyciele z nadzieją mówiło o przyszłości- żeby we wrześniu znowu wrócić do szkoły.
A WIĘC… DO ZOBACZENIA WE WRZESNIU – W SZKOLE !!!
W imieniu Pani Dyrektor i wszystkich nauczycieli życzymy udanych wakacji
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Irena Wojtowicz- Dzień
Agnieszka Rudzik
Koniec roku to dobry czas by podsumować i nagrodzić uczniów biorących udział w konkursach. Pomimo, że od marca prowadzone było zdalne nauczanie uczniowie brali udział w różnych konkursach szkolnych „Najpiękniejsza palma wielkanocna”, „Najpiękniejsza pisanka lub ozdoba wielkanocna”, wojewódzkich „Jan Paweł II-mój autorytet” - konkurs plastyczny, literacki i komputerowy i ogólnopolskich „Orzeł informatyczny”, „Orzeł ortograficzny”, Galileo z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, geografii.. Podczas zakończenia roku zostały rozdane nagrody za udział w w/w konkursach. Najlepsi uczniowie w konkursach ogólnopolskich otrzymali dyplom Laureata i pamiątkowy medal, pozostali dyplomy i drobne upominki.
Grtulujemy wszystkim i zachęcamy do wzięcia udziału w nowym roku szkolnym.
Agnieszka Rudzik
Roksana Kijak
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie im. Jana Parandowskiego , zorganizowanym przez Polski Komitet Olimpijski. Pod opieką mgr Ireny Wojtowicz- Dzień uczennice z klasy VIII przygotowały prace konkursowe. Do udziału w eliminacjach, zgodnie z regulaminem , wysłano trzy najlepsze opowiadania ( autorstwa Marii Widłowskiej, Alicji Milej oraz Kingi Krawiec). Kinga Krawiec odniosła wielki sukces- za swoją pracę konkursową pt. „ Być jak Motylia…” uzyskała tytuł laureata.
Niestety , ze względu na pandemię koronowirusa, odwołano uroczystą galę wręczenia nagród, która tradycyjnie odbywała się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W tym roku nagrody i dyplomy zostały wręczone w szkołach. W naszej szkole odbyło się to z okazji zakończenia roku szkolnego. Pani Dyrektor Marta Przeździęk wręczyła przekazane przez PKOL nagrody , w tym pierwszą autorską książkę z pracą konkursową Kingi. Pogratulowała jej też ogromnego sukcesu, który przyniósł zaszczyt całej szkole.
Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Irena Wojtowicz- Dzień
Serdecznie gratulujemy.
W bieżącym roku szkolnym klasa VIII pod opieką mgr I. Wojtowicz- Dzień wzięła udział w „ Projekcie z ZUS”. W związku z tym na zajęciach z wychowawcą, lekcjach wiedzy o społeczeństwie oraz zajęciach koła historycznego uczniowie poznawali cele i zasady funkcjonowania oraz historię Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, nie udało się przeprowadzić zajęć z pracownikiem ZUS. Efektem przystąpienia uczniów do realizacji projektu był udział w konkursie plastycznym.
Pomimo nowej sytuacji, obostrzeń i wielu innych obowiązków, tj. zdalnego nauczania czy izolacji w domu, w tegorocznym konkursie „Projekt z ZUS” wzięło udział kilkuset uczniów z całej Polski. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy, która wyjaśni dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne lub będzie nawiązywać do jubileuszu 85-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Z naszej szkoły do konkursu zgłoszono trzy prace autorstwa: Oliwii Sowuli , Weroniki Gałki oraz Natalii Chmiest. Sytuacja spowodowana pandemią uniemożliwiła przeprowadzenie centralnego etapu konkursu. Nagrodzono najlepsze prace. Za przygotowanie ciekawej pracy uczennice SP 2 w Sułoszowej otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się w kameralnej scenerii z okazji zakończenia roku szkolnego. Wręczenia dokonała Pani Dyrektor Marta Przeździęk , która pogratulowała uczennicom wyników.
Irena Wojtowicz- Dzień
Z okazji Dnia Ojca
Pragniemy Wam złożyć najlepsze życzenia:
zdrowia, siły i pogody ducha,
by się Wam marzenia spełniały,
aby Was życie rozpieszczało,
a problemów brakowało.
Za Waszą troskę i miłość
DZIĘKUJEMY !!!
UCZNIOWIE KLASY I
Krawat dla Taty
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 26 czerwca według poniższego harmonogramu:
8.30 - klasa III - aula (dawna sala gimnastyczna)
9.00 - klasa II - aula (dawna sala gimnastyczna)
9.30 - klasa I - aula (dawna sala gimnastyczna)
10.00 - klasa IV - sala 12
10.05 - klasa v - aula (dawna sala gimnastyczna)
10.30 - klasa VI - aula (dawna sala gimnastyczna)
10.35 - klasa VII - sala 12
11.00 - klasa VIII - aula (dawna sala gimnastyczna)
O godzinie 9.15 zakończenie roku szkolnego ma Oddział przedszkolny w swojej sali. W związku z dalszym zagrożeniem koronawirusem i wytycznymi MEN rodzice przyprowadzają dzieci do drzwi szkoły i czekają na zewnątrz (nie wchodzą do budynku! ).
Uczniowie na zakończenie roku przychodzą w maseczkach.
W czwartek 25.06.2020 o godzinie 16.00 w kaplicy odbędzie się Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Informujemy rodziców i uczniów, że
11.06. (czwartek) Boże Ciało - dzień wolny,
12.06. (piątek) - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
16.06. (wtorek), 17.06. (środa), 18.06. (czwartek) egzamin ósmoklasisty - dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych dla klas I-VII
19.06. (piątek) odpust parafialny - dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
Informujemy, że rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 została zakończona.
Wszystkie dzieci do klasy I szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego zostały przyjęte.