REGULAMIN KORZYSTANIA Z PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR2

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR2

im. Batalionów Chłopskich

w Sułoszowej

1.  Właścicielem placu zabaw jest Szkoła Podstawowa nr2 im. Batalionów Chłopskich
w Sułoszowej.

2. Plac zabaw służy zabawie, rekreacji i wypoczynkowi dzieci i młodzieży szkolnej od lat 3 do 10.

3.  W czasie zajęć oraz przerw międzylekcyjnych dzieci  przebywają na terenie placu zabaw tylko pod opieką nauczycieli.

4.   Po zakończeniu zajęć lekcyjnych oraz w dni wolne od nauki odpowiedzialność za bezpieczne korzystanie z placu zabaw przez dzieci ponoszą ich rodzice lub opiekunowie.

5.     Z urządzeń zabawowych należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem.

6. Z  uwagi na bezpieczeństwo bawiących się dzieci, na terenie placu   zabrania się w szczególności:

·         Przeprowadzania gier zespołowych, jeżdżenia na rowerze, rolkach, hulajnogach  itp.,

·         wchodzenia na górne elementy konstrukcji urządzeń zabawowych ( huśtawek, drabinek, bramek i dachów domków oraz pociągu ),

·         korzystania z huśtawek, ważek i innych urządzeń przez więcej niż jedno dziecko w tym samym czasie i na tym samym miejscu,

·          zjeżdżania ze zjeżdżalni na stojąco, tyłem do kierunku jazdy lub na brzuchu.

7.  Ze względów porządkowych na placu zabaw obowiązuje w szczególności zakaz:

·         zaśmiecania terenu,

·         niszczenia i uszkadzania roślinności,

·         dewastowania urządzeń zabawowo – rekreacyjnych oraz ogrodzeń,

·         zakłócania spokoju i porządku publicznego,

·  palenia ognisk oraz używania materiałów pirotechnicznych  lub szkodliwych substancji chemicznych,

·           wprowadzania zwierząt,

·         spożywania napojów alkoholowych  i innych środków odurzających palenia tytoniu,                   przebywania osób , które są nietrzeźwe lub znajdują się pod wpływem środków  odurzających.

8. Wszelkie zauważone uszkodzenia urządzeń zabawowych lub zniszczenia zieleni  należy zgłaszać do Dyrektora Szkoły.

9.   Systematycznego przeglądu stanu technicznego urządzeń, które  znajdują się na placu zabaw dokonuje zatrudniony w  szkole konserwator  .

10.  Dyrektor Szkoły nie odpowiada za wypadki osób, które korzystają z placu zabaw  w sposób nieodpowiedzialny lub poza godzinami pracy Szkoły.

Powyższy regulamin nie uwzględnia wszystkich możliwych sytuacji i zachowań osób, które  korzystają z placu zabaw. W sprawach nie ujętych w  niniejszym regulaminie mają zastosowanie ogólne przepisy dotyczące zachowania i porządku w miejscach publicznych, ochrony mienia oraz bezpieczeństwa.  Biorąc pod uwagę  dobro dziecka rodzice/ opiekunowie  powinni zadbać o to,  by podczas zabawy korzystający z placu zachowali  umiar  i zdrowy rozsądek.