Nawigacja

  • 1000 POWODÓW BY CZYTAĆ

    1000 powodów by czytać

    Zachęcamy Państwa do głosowana na naszą szkołę w ramach konkursu organizowanego przez księgarnię Empik pt: ,,Tysiąc powodów by czytać”.

    Na stronie Empiku znajduje się praca konkursowa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułoszowej, ABY ODDAĆ GŁOS  należy kliknąć na pracę naszej Szkoły. Link pod którym można głosować to:     

     

       http://www.empik.com/biblioteki

     lub    http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj 

     

    Głosowanie trwa w okresie od 1 października 2018 roku od godziny 12:00

    do 21 października 2018 roku do godziny 23:59.

     

    Codziennie mogą oddać Państwo 1 głos z jednego konta :-)

     

    Poleć nas znajomym, rodzinie i wszystkim, którym zależy na naszej szkole.

     

    Zajmuje to tylko chwilę, a jest o co walczyć. Organizator zakupi dla 10 najlepszych placówek w całym kraju po 1000 książek o łącznej wartości 25 000 zł do szkolnych bibliotek.

    Liczymy na Państwa wsparcie.

    Zachęcamy do głosowania.

    Razem można więcej!

    Oto praca konkursowa:

    1003.docx

     

  • SPOTKANIE Z RODZICAMI

    W dniu 26.09.2018 r. odbędzie się spotkanie z rodzicami o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkich rodziców .

  • HISTORIA W SZTUCE - SZTUKA W HISTORII

    Od września 2018 r. w naszej szkole będzie realizowana innowacja pedagogiczna pt. „Historia w sztuce - sztuka w historii”. Jej adresatami są uczniowie klas V-VII.

    Treści związane z innowacją będą upowszechniane głównie na zajęciach plastyki, muzyki i historii oraz podczas wyjazdów i wycieczek szkolnych, a także na zajęciach dydaktycznych realizowanych poza szkołą. Zintegrowane działania nauczycieli będą prowadzone tak, by przekazywać uczniom wiedzę na ten sam temat na różnych zajęciach edukacyjnych, w tym samym czasie, ale w różny sposób, z zastosowaniem różnych metod
    i form pracy. Zaproponowane w innowacji działania mają w szczególności za zadanie usystematyzować i pogłębić wiedzę uczniów z zakresu historii, w tym historii sztuki oraz teorii plastyki i muzyki, rozwinąć ich kompetencje i zainteresowania, pozytywnie wpłynąć na wszechstronny rozwój osobowy każdego z nich.

    Nauka historii w taki sposób może okazać się ciekawa i prosta dla każdego.

    Autor innowacji: Irena Wojtowicz- Dzień

    Osoby odpowiedzialne za realizację: Irena – Wojtowicz- Dzień,

                                                                Joanna Wielgut

     

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

    Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się dnia 3 września 2018 roku około godziny 9:00 po mszy świętej. Msza święta w kaplicy o godzinie 8:00.

    Uczniowie klas IV - VIII otrzymają bezpłatnie podręczniki i ćwiczenia w dniu 3 września w bibliotece szkolnej.

  • WAKACJE

    Z okazji wakacji wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanego, słonecznego  i bezpiecznego wypoczynku!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!!

  • WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

    Sukcesy naszych uczniów

    w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

     „Wiara i wolność”

    pt. „Konfederacja Barska na Ziemi Krakowskiej – szlakiem walk o niepodległość

    w latach 1768-1772”.

          We wtorek 12 czerwca 2018 roku w auli przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym
    w Krakowie odbyła się gala kończąca konkurs
    pt. „Konfederacja Barska na Ziemi Krakowskiej – szlakiem walk o niepodległość w latach 1768-1772”. Na uroczystość przybyli m.in.: Pan Jerzy Fedorowicz- Senator RP, Pani Barbara Nowak- Małopolski Kurator Oświaty, Pani Katarzyna Król-  Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Krzysztof Fryderyk- Dyrektor USD, prof. Janusz Skalski- Dyrektor Instytutu Pediatrii CMUJ, Pan Łukasz Płatek -przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej, Pan Mariusz Jabłoński- przedstawiciel Ośrodka Edukacji Obywatelskiej, Pan Jerzy Fedorowicz junior- z-ca Dyrektora Teatru Ludowego, radny Województwa Małopolskiego, Pani Marta Ślusarek- Kierownik  Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Pani Renata Kloryga – Dyrektor Krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie, Pan Major Włodzimierz Wowa Brodecki -  krakowski ułan, który przed laty konno dotarł aż na Monte Cassino  oraz organizatorzy konkursu: Pani Wanda Silezin i Brat Jerzy Uram- Gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów
    w Krakowie.

         Galę rozpoczęło wystąpienie Pana Jerzego Fedorowicza, który przeczytał pracę jednej
    z naszych  uczennic -  Oliwii z klasy VI- pt. „Wierszowanie i bajanie o Konfederacji Barskiej”. Jest to niewątpliwe wielkie wyróżnienie nie tylko dla Oliwii, ale również dla całej szkoły.

          Konkurs odbywał się  w czterech kategoriach : literackiej, plastycznej  oraz na plakat lub przewodnik po miejscach związanych z Konfederacją Barską. W sumie nadesłano blisko 500 prac.

          Pod opieką mgr Ireny Wojtowicz- Dzień uczniowie z klasy VI i VII przygotowywali prace literackie i plastyczne oraz plakaty i przewodniki po Krakowie na Szlaku Konfederacji Barskiej. W trakcie przygotowań korzystali z bardzo bogatej bibliografii opracowanej przez Panią Martę Ślusarek z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz dostępnych książek  opisujących Konfederację Barską.  Aby poszerzyć swoje wiadomości jedna z uczennic nawiązała nawet współpracę z Towarzystwem  Przyjaciół Lanckorony. Ogrom włożonej pracy jednak się opłacił. Szesnaście uczennic z naszej szkoły uzyskało tytuł LAUREATA tego konkursu. Uczennice  otrzymały okolicznościowe ryngrafy przygotowane przez Urząd Miasta Krakowa, dyplomy specjalnie zaprojektowane na tę okazję przez prof. Czesława Dźwigaja, nagrody w postaci publikacji tematycznej związanej z Konfederacją Barską, książki od Rzecznika Praw Dziecka oraz zestawy upominków od instytucji, które objęły konkurs Honorowym Patronatem - z Kancelarii Sejmu i Kancelarii Senatu.  Szkoła uzyskała  PUCHAR Małopolskiego Kuratora Oświaty.

     

     

    Gratulujemy.

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

    .

     

  • DOBRY START

    Szanowni Rodzice

    Dyrektor Szkoły przekazuje informacje na temat rządowego programu ,,Dobry Start".

    Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

    Dobry_Start_ulotka.pdf

    Dobry_Start_plakat.pdf

  • List Minister Edukacji Narodowej do rodziców o rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

    Minister Anna Zalewska skierowała do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

    Szefowa MEN podkreśliła, że w związku z wprowadzaniem kolejnych etapów reformy edukacji, na rok szkolny 2019/2020 o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

    Minister Anna Zalewska zaznaczyła w liście, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Minister edukacji przypominała, że absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

    Cały list w załączniku: list-minister-edukacji-narodowej-do-rodzicow-i-opiekunow-uczniow-2018.05.18.pdf

  • WYCIECZKA DO KRAKOWA

            10 maja 2018 r. klasa IV, V i VI pod opieką swoich wychowawców
    (mgr Małgorzaty Piotrowskiej, mgr Marty Przeździęk oraz mgr Ireny Wojtowicz - Dzień) wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem  wyjazdu było zwiedzanie Katedry i Grobów Królewskich na Wawelu oraz wejście na Wieżę Katedry do Dzwonu Zygmunta. Z okazji 100-nej  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie odwiedzili  grób Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Pomnik Legionistów na ulicy Piłsudskiego. 

        Po zwiedzeniu  Wzgórza Wawelskiego uczestnicy wycieczki udali się do Kina Kijów, gdzie obejrzeli film pt. „Wielka wyprawa Oskara” . Dzięki sprzyjającej pogodzie podziwiali Kraków podczas krótkiego spaceru. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

         Wycieczka została zorganizowana w ramach wdrażania innowacji pedagogicznej  pt. „ W drodze do niepodległości”.

     Zapraszamy do galerii zdjęć.

     

  • WYCIECZKA DO OLKUSZ

    27 marca 2018 r. klasy V, VI i VII wraz z nauczycielami (Ireną Wojtowicz- Dzień , Martą Przeździęk, Bożeną Zając oraz Karoliną Nowak )  wybrały się na wycieczkę szkolną do Olkusza. Celem wyjazdu było zwiedzenie wystawy IPN pt. „ W stulecie czynu niepodległościowego. Dla Ciebie Polsko” oraz realizacja założeń innowacji pedagogicznej pt. „ W drodze do niepodległości”. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Dyrektorem  IV LO oraz zajęciach edukacyjnych na temat wystawy. Po zwiedzeniu wystawy  uczestnicy wyjazdu udali się na Stary Cmentarz, gdzie odwiedzili grób Francesco Nullo oraz inne miejsca pamięci ku czci bohaterów walk o niepodległość, m.in. pomnik poświęcony walczącymw latach 1914-1920.  Następnie wszyscy udali się na wspólny spacer po mieście. Uczniowie poznali dzieje starego Olkusza oraz zabytki  w obrębie Rynku, m.in.: mury miejskie, stare kamienice ( w tym budynek dawnej mennicy, siedzibę PTTK i Batorówkę), pomnik ku czci Józefa Piłsudskiego, gotycki Kościół św. Andrzeja i in.  Na podsumowanie pan przewodnik zaprezentował uczniom wystawę minerałów Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz przekazał materiały informacyjne na temat historii miasta.

  • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W KLASACH I-III

     

    Dnia 31 stycznia 2018r odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania w klasach I-III. Uczniowie czytali przygotowany fragment prozy zawierający dialog i opis.

     

    Cele konkursu:

     - promocja czytelnictwa;

    -  budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą;

    -  kształtowanie umiejętności pięknego czytania;

    -  rozwijanie twórczych talentów;

    I miejsce zajęła uczennica klasy I Milena K. oraz uczennica klasy III Maryla Sz.

    II miejsce Zuzanna W. kl. II oraz Oliwia W. kl. III

    III miejsce Filip B. kl. II oraz Natalia R. kl. III

    Wyróżnienia Gabrysia I. kl. I, Dominik S. kl. III

    Uczennice, które zajęły I miejsce reprezentowały naszą szkołę w  XI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania w Krakowie, który odbył się 07.03 2018r.

    Milena K. została Wicemistrzem Czytania Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

    Uzasadnienie: nienaganna dykcja, dobry kontakt z odbiorcą, perfekcyjne oddanie ducha tekstu.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

     

  • W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI

      W II półroczu bieżącego roku szkolnego w naszej szkole będzie realizowana innowacja pedagogiczna pt. „W drodze do niepodległości”. Autorem i koordynatorem innowacji jest Irena Wojtowicz- Dzień, ale w realizacji działań wezmą udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Wdrażanie  programu jest związane z 100- rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku    z tym od lutego do grudnia 2018 r. poprzez różne działania będą przypominane wydarzenia z lat 1768 - 1918. Pierwszym z nich jest Konfederacja Barska, której zawiązanie  w 1768 r. miało uchronić Polskę przed upadkiem. Ostatnim - dzień 11 listopada 1918 r., stanowiący symboliczną datę odzyskania niepodległości.

     

    Zapraszamy do galerii zdjęć

    Na zdjęciach gazetki z cyklu „ W drodze do NIEPODLEGŁOŚCI”.

  • MODA NA CZYTANIE

     

        W tym  roku kończymy wdrażanie innowacji pedagogicznej pt.„ Moda na czytanie”, w ramach której podjęto szereg działań promujących czytelnictwo. Większość z nich to kontynuacja zadań realizowanych w ubiegłym roku.    Zgodnie z założeniami programu,  w  II półroczu roku szkolnego 2017/ 2018, każda klasa zrealizuje  swój projekt, zachęcający uczniów  do czytania.
    W porozumieniu z wychowawcami klas ustalono następującą tematykę projektów:

    ¯   Oddział przedszkolny: „ Poczytanki, posłuchanki i dziecięce rymowanki”;

    ¯   Klasa I: „Projekt czytanie- pasowanie na czytelnika uczniów klasy I”;

    ¯   Klasa II: „Nasza klasa”- tworzenie wspólnej książeczki;

    ¯   Klasa III: „W świecie bajek”- przygotowanie inscenizacji;

    ¯   Klasa IV: „Moja pierwsza książka”- zabawa w pisarza, czyli tworzenie - własnych książeczek na wybrany temat;

    ¯   Klasa V: „Dlaczego warto czytać?”;

    ¯   Klasa VI: „Dla małego i dużego- książki dla każdego”;

    ¯   Klasa VII : „Czytam, więc jestem”-  poznawanie prozy i poezji oraz ich twórcza interpretacja ( np. w formie inscenizacji).

         Prezentacja efektów pracy podjętej w ramach projektów nastąpi  w  kwietniu 2018 r. z okazji uroczystości pasowania na czytelnika uczniów klasy I.

  • OGŁOSZENIE

                                                                          Informacja dla rodziców

     

            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej informuje, że że rozpoczyna się zapis dzieci sześcioletnich do oddziału przedszkolnego i dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej zamieszkałych w obwodzie tutejszej Szkoły. Zapisy będą się odbywać od              dnia 01.03.2018r. do 28.03.2018r. w godzinach od 8:00 do 13:00.

    Druk zgłoszenia dziecka można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły/www.sp2suloszowa.edupage.org./.

    W miarę wolnych miejsc można do oddziału przedszkolnego zapisać dzieci pięcioletnie
    i czteroletnie.

    Druk wniosku można również pobrać ze strony internetowej szkoły lub
    w sekretariacie szkoły.

     
    Więcej informacji można uzyskać pod nr 12 3896022.

    Przypomina się, że Granice obwodu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich
    w Sułoszowej obejmują; obręb geodezyjny Sułoszowa III oraz
    z obrębu geodezyjnego Sułoszowa II; ul. Olkuska numery parzyste od 106 oraz numery nieparzyste od 157.

     

                                                                                                            Dyrektor Szkoły

                                                                                                          mgr Jolanta Terpicz

     

    WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_ODDZIALU_PRZEDSZKOLNEGO_201819.docx

    Zgloszenie_ddziecka_do_klasy_I_ktore_nie_uczeszczalo_do_oddzialu_p.docx

  • OGŁOSZENIE

     Gmina Sułoszowa od dnia 01.09.2017 r. przystąpiła do projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. W związku z tym w naszej szkole będą
    odbywać się zajęcia edukacyjno – zawodowe dla uczniów klas VII.

                Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
    w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego
    na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.

    W terminie 26.02.2018 r. – 02.03.2018 r. trwać będzie rekrutacja na powyżej wymienione zajęcia. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy – p. Karolina Nowak oraz wychowawca klasy VII – p. Bożena Zając.

    Informacja o wynikach rekrutacji zostanie przedstawiona 06.03.2018 r.

    Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno – zawodowego w SPInKa zawiera załącznik dostępny w sekretariacie szkoły.

     

     

  • SPOTKANIE Z RODZICAMI

    W dniu 7.02.2018 r. odbędzie się spotkanie z rodzicami podsumowujące I półrocze o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkich rodziców .

  • ZABAWA KARNAWAŁOWA

    Dnia 3 lutego 2018 roku tj. w sobotę odbędzie się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Oddział przedszkolny oraz klasy I - IV bawią się od godziny 11:00 do 14:00, natomiast klasy V do VII od godziny 14:00 do 18:00.

     Oczywiście jak co roku, odbędzie się konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Na zwycięzców czekaja nagrody! Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność i już dziś życzymy Wam wspaniałej zabawy!!! 

     

  • WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W OJCOWIE

    31 stycznia  2018r.,uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Krystyny Tokaj, Małgorzaty Piotrowskiej i ks. Marka Gąsiorka odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Ojcowie.

    Na spotkaniu, uczniowie z klas IV – VII zaprezentowały jasełka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Po przedstawieniu uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia i wręczyli słodkie upominki, wykonane przez uczniów naszej szkoły.

    Na koniec wszyscy przy akompaniamencie gitar odśpiewali teksty najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

     

    Uczniowie miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki.

    Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku, tolerancji i życzliwości dla drugiego człowieka.

    Zapraszamy do galerii zdjęć!

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

    Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

    Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania.
    Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk.
    Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

    Magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!!!

    Życzy cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich
    w Sułoszowej.

  • JASEŁKA SZKOLNE

         W dniu 22 grudnia tj. piątek o godzinie 11:00 odbędą się "Jasełka szkolne", Przedstawienie przygotowują uczniowie klasy VII. Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły w strojach świątecznych. Oddział przedszkolny w tym dniu jest czynny od godziny 8:00 do 13:00. Ponadto w przerwie świątecznej tj. od 27 do 29 grudnia przedszkole jest również czynne od 8:00 do 13:00.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej
    Szkoła Podstawowa Nr 2, Sułoszowa ul. Olkuska 316, 32-045 Sułoszowa
  • 012 3896022

Galeria zdjęć