Wrzesień to piękny miesiąc. Jesienne liście zachwycają nas swoimi kolorami, a pogoda sprzyja spacerom. W taki właśnie dzień klasy I - III wybrały się na wycieczkę do Ojcowa. Uczniowie wraz z wychowawcami klas zwiedzali muzeum oraz podziwiali piękno Ojcowskiego Parku Narodowego.
W poniedziałek 14 października 2019 r. w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji o godzinie 9.30 odbędzie się uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych, uczniowie po akademii idą do domu. W tym dniu obowiązuje strój galowy.
2 października wolontariusze klas VII-VIII wzięli udział w hospicyjnej kweście, która od rana trwała w okolicach Rynku Głównego w Krakowie. Następnie sprzed Bramy Floriańskiej wyruszył Międzypokoleniowy Żonkilowy Marsz Nadziei. Przeszedł ulicą Floriańską, Rynkiem Głównym, ulicą Wiślną na Planty Krakowskie przy Kurii Biskupiej. Na dziedzińcu Kurii oraz na Plantach, przy ul. Franciszkańskiej w obecności Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostały zasadzone cebulki żonkili.
Z nowym rokiem szkolnym, nowe pomysły
W tym roku szkolnym na terenie szkoły będzie prowadzona innowacja „Kierunek Czytanie”.
Część górnego korytarza została zaadoptowana w celu umilenia uczniom przerw. Na kolorowym dywanie, wśród kwiatów, ładnych firanek i uroczej lampki nocnej oraz specjalnie przygotowanej dekoracji, uczniowie mogą w ciszy i spokoju usiąść wygodnie na miękkich pufach i przeczytać specjalnie przygotowane książki.
Ten miesiąc rozpoczęliśmy od serii książek pt.: Magiczne drzewo. Na młodych czytelników czeka aż 10 części tych pełnych akcji i nieprzewidywalnych zwrotów scen książek. Młodsi też znajdą coś dla siebie. Na półach czeka na nich seria książek o małym żółwiku - Franklinie.
Zdajemy sobie sprawę, że nie dla każdego ucznia czytanie książek z obowiązkowego kanonu lektur szkolnych jest przyjemnością, dlatego mamy nadzieję, że w taki sposób zachęcimy do czytania, a tym samym do miłego i spokojnego spędzania przerw.
W ramach innowacji wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Głośnego Czytania.
Innowacja potrwa do maja 2021 roku. W tym czasie mamy zamiar zrealizować jeszcze wiele ciekawych pomysłów. Wszystkim zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie. Bez Państwa nasz kącik nie byłby tak uroczy i przytulny.
Dziękuję
Roksana Kijak
Rajd po Dolinie Będkowskiej to doświadczenie, które po prostu każdy powinien przeżyć.
24.09.2019 r. udaliśmy się do miejsca, w którym mogliśmy odkryć w niestandardowy sposób, bo wszystkimi zmysłami piękno naszego krajobrazu. Zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej, pieszy rajd niebieskim i żółtym szlakiem po Dolinie Będkowskiej, gry i zabawy, które przybliżają piękno jednej z najdłuższych dolin Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej
W cudnej Dolinie Będkowskiej na Jurze, wśród drzew, niedaleko Brandysówki mieliśmy możliwość oglądania malowniczo spływającego po skałkach wodospadu Szum - jednego z nielicznych, a przy tym największych w Dolinkach Krakowskich. Miejsce to jest urzekające, a szum wody działa dodatkowo niezwykle kojąco. Koniecznie trzeba odnaleźć wodospad Szum przemierzając Dolinę Będkowską.
Po dotarciu na miejsce mieliśmy możliwość zjedzenia kiełbaski z grilla i udziału w grach i zabawach ruchowych.
Zmęczeni i ubrudzeni, szczęśliwie dotarliśmy do szkoły.
Do zobaczenia na kolejnej wycieczce.
Roksana Kijak
Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 rozpocznie się dnia 2 września 2019 roku około godziny 9:00 po mszy świętej. Msza święta w kaplicy o godzinie 8:00.
Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 roku około godziny 9:00 po mszy świętej. Msza święta w kaplicy o godzinie 8:00.
Z okazji wakacji wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanego, słonecznego i bezpiecznego wypoczynku!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!!
W czwartek, 13 czerwca 2019 r. w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie i podsumowanie 29. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej. Konkurs jest uznawany przez MKOl za jedną z najlepszych imprez edukacyjnych na świecie.
Uzyskał też patronat MEN. Podczas konkursu sprawdzano nie tylko literackie umiejętności przyszłych adeptów sztuki pisania, ale również ich wiedzę
z zakresu mitologii i historii sportu. W eliminacjach wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Pod kierunkiem mgr Ireny Wojtowicz- Dzień stworzyli prace, które zostały przekazane PKOl. Aleksandra Stach z klasy VIII znalazła się w gronie 7- miu najlepszych uczniów z całej Polski i uzyskała tytuł laureata
( w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum). Podczas uroczystej gali nagrody
i dyplomy wręczał uczestnikom sam prezes PKOl, Pan Andrzej Kraśnicki . Imprezę zaszczycił też swoją obecnością mąż polskiej ikony sportu – Ireny Szewińskiej. Nagrodzone prace wraz z sylwetkami ich autorów znalazły się w książce pt. "Mierzymy wysoko".
Po zakończeniu gali odbył się uroczysty obiad i…. pierwsze spotkanie
z mediami. Ola udzieliła wywiadu dla Programu 1 Polskiego Radia. Było też wiele innych atrakcji: metro, jazda pendolino, zwiedzanie centrum stolicy,
no i … afrykańskie upały ( 35° C ).
Tradycyjnie już ramach poznawania własnego regionu, a w tym roku dodatkowo z okazji Dnia Dziecka, klasa VII pod opieką mgr Ireny Wojtowicz- Dzień, mgr Zofii Sowuli oraz jednej z mam wybrała się (w dniach 29.05 –30.06.2019 r.) na pieszą wycieczkę krajoznawczą do Woli Kalinowskiej i Ojcowskiego Parku Narodowego. Pogoda zapowiadała się fatalnie, lecz pomimo złych prognoz, ostatecznie dopisała. Dzięki temu można było podziwiać atrakcje turystyczne i zabytki OPN.
Wyprawa była dużym wyzwaniem dla wszystkich. Okazało się jednak, że kondycja uczniów i nauczycieli jest bardzo dobra. Trudy długiego marszu zostały zrekompensowane przez wspaniałe widoki, miłe towarzystwo oraz wieczorne grillowanie. Mimo późnej pory nikomu nie chciało się spać…
Zapraszamy do galerii zdjęć.
16.05.2019r uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników Biblioteki Szkolnej. Wcześniej z okazji Dnia Książki razem z klasą III przedstawili montaż słowno - muzyczny pt. "Baju, baj książeczko..." Wypadli świetnie, dzięki czemu zasłużyli na miano czytelnika.
Gmina Sułoszowa od dnia 01.09.2017 r. przystąpiła do projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. W związku z tym w naszej szkole, w bieżącym roku szkolnym, odbywają się zajęcia edukacyjno–zawodowe dla uczniów klas VIII.
Zajęcia takie są również planowane dla obecnej klasy VII na rok szkolny 2019/2020.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego
na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.
Rekrutacja na zajęcia dla klasy VII odbędzie się w dniach 03.06.2019 r. – 12.06.2019 r. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy – p. Karolina Nowak oraz wychowawca klasy VII – p. Irena Wojtowicz-Dzień.
Informacja o wynikach rekrutacji zostanie przedstawiona 19.06.2019 r.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno–zawodowego w SPInKa zawiera załącznik dostępny w sekretariacie szkoły
.
8 maja uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wziąć udział w Zielonej lekcji. Gościliśmy pasjonatów i przyjaciół zwierząt. Czas spędzony z ptakami był bezcenny i obfitował w ogromną wiedzę, której nie moglibyśmy nigdzie zobaczyć i usłyszeć.
Najmłodsze pokolenia dzięki ciekawemu i niepowtarzalnemu przekazowi poznały tajniki funkcjonowania przyrody w sposób, który gwarantował proste przyswojenie informacji. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionych sów, sokołów i jastrzębi mieli szansę dowiedzieć się jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik lekcji mógł doświadczyć różnorodności ptaków, a dzięki obecności na wyciągnięcie ręki, poznać najdrobniejsze szczegóły.
Poznaliśmy, braliśmy udział w eksperymentach, aż wreszcie trzymaliśmy na ramionach:
puchacza bengalskiego - HUGO, płomykówkę FIONĘ, sokoła wędrownego FLICKA, jastrzębia HARREGO.
Mogliśmy na własnej skórze przekonać się jak cicho lata sowa, jak szybki jest sokół i zwinny jastrząb. Emocjom i euforii nie było końca.
Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją
budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia!
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób
Życzy cała społeczność
Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej informuje, że w dniach od 10.04.2019 r. do 12.04.2019 r. przeprowadzone będą rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.
Uczniowie przychodzą do kaplicy w:
środę - na godzinę 12:15,
czwartek - na godzinę 12:15,
piątek - na godzinę 12:00.
Uczniowie, którzy przyjdą w tych dniach do szkoły będą mieli zapewnioną opiekę nauczycieli i będą doprowadzeni do kaplicy na nauki rekolekcyjne.
W dniach od 15.04.2019 r. do 17.04.2019 r. uczniowie klasy ósmej piszą egzamin ósmoklasisty, zatem pozostali uczniowie (klas I – VII i oddział przedszkolny) w tych dniach nie przychodzą do szkoły.
W dniach od 18.04.2019 r. do 23.04.2019 r. jest przerwa świąteczna. Zatem są to dni wolne od zajęć. Uczniowie do szkoły przychodzą w dniu 24.04.2019 r. tj. w środę.
Informacja dotyczy również dzieci z oddziału przedszkolnego.
Z poważaniem
Jolanta Terpicz
Dyrektor Szkoły
IX Ogółnopolski Konkurs Plastyczny
pod hasłem:
„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”
Konkurs został ogłoszony przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
W marcu 2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do wykonywania prac plastycznych w następujących kategoriach wiekowych:
I grupa – klasy 0 – III szkoły podstawowej
II grupa – klasy IV – VIII szkoły podstawowej.
Uczestnicy konkursu wykonali prace plastyczne w formacie A3 w technice dowolnej (głównie była to technika mieszana, ale znalazły się również: wydzieranka, malowanie i drapanie, szkic, collage), na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych. Wykonali prace zgodne z tematyką i ją trafnie przedstawili. Autorzy, dzięki zastosowaniu technik mieszanych i wykorzystaniu różnorodnych materiałów, w większości prac wykazali się oryginalnością oraz pomysłowością w zobrazowaniu głównego przesłania konkursu.
Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie zaangażowali się do udziału w konkursie plastycznym ogłoszonym przez KRUS. W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:
Klasa I - Piotr Cader, Karolina Cioch, Joanna Gałka, Antoni Kijak, Piotr Kijak;
Klasa II: - Dominik Baranek, Jan Gęgotek, Jakub Gęgotek, Damian Przado;
Klasa IV – Benedykt Adamczyk, Aleksandra Baranek, Kacper Barczyk, Tymoteusz Cioch,
Kamil Czaja, Piotr Gadek, Julia Goraj, Natalia roś, Maryla Szewczyk, Oliwia Woszczek;
Klasa V – Kinga Baranek, Bartłomiej Gałka, Izabela Gęgotek, Magdalena Goraj, Oliwia
Kaletka, Anna Kijak, Patrycja Nowak, Julia Pasternak, Szymon Piekarz, Mikołaj Postół,
Bartłomiej Szewczyk, Nikola Woszczek;
Klasa VI – Ewa Gałka, Szymon Górka, Łukasz Gęgotek, Sebastian Gęgotek, Emilia Kijak,
Kacper Kućmierz, Natalia Nowak;
Klasa VII – Martyna Chmiest, Natalia Chmiest, Sylwia Drożyńska, Weronika Gałka, Igor
Indyka. Kinga Krawiec, Alicja Milej, Oliwia Sowula, Maria Widłowska;
Klasa VIII – Aleksandra Górka, Anna Michalska, Aleksandra Stach.
Prace zostaną dostarczone do Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie.
Wszystkim uczestnikom szkolnego etapu konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi; maszyna pracuje a dziecko obserwuje” dziękujemy za duże zaangażowanie i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.
Odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu:
Joanna Wielgut
Informacja dla rodziców
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich
w Sułoszowej informuje, że rozpoczynają się zapisy dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej zamieszkałych w obwodzie tutejszej Szkoły oraz zapisy dzieci sześcioletnich do oddziału przedszkolnego
z terenu Gminy Sułoszowa. Zapisy będą się odbywać od dnia 01.03.2019r. do 29.03.2019r. w godzinach od 8:00 do 13:30.
Druk zgłoszenia dziecka można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły/www.sp2suloszowa.edupage.org./.
W miarę wolnych miejsc można do oddziału przedszkolnego zapisać dzieci pięcioletnie i czteroletnie.
Druk wniosku można również pobrać ze strony internetowej Szkoły lub w sekretariacie szkoły.
Więcej informacji można uzyskać pod nr 123896022.
Przypomina się, że Granice obwodu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej obejmują; obręb geodezyjny Sułoszowa III oraz z obrębu geodezyjnego Sułoszowa II; ul. Olkuska numery parzyste od 106 oraz numery nieparzyste od 157.
Dyrektor Szkoły
mgr Jolanta Terpicz
Sułoszowa, dnia 20.02.2019r.
Dokumenty do pobrania:
Uwaga!!!
12 stycznia, w sobotę w naszej szkole odbędzie się zabawa karnawałowa. Oczywiście jak co roku, odbędzie się konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Na zwycięzców czekaja nagrody! Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność i już dziś życzymy Wam wspaniałej zabawy!!!
Dla klas od I do III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zabawa będzie trwała od 10:30: do 13:00, dla klas IV - VI od 13:00 do 16:00, natomiast dla klas VII - VIII od 16:00 do 19:00 .