W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę” w dniach 6-8.06.2022r. uczniowie klas IV-VIII pod opieką Pani Dyrektor Marty Przeździęk oraz swoich wychowawców i nauczycieli wyjechali na trzydniową wycieczkę do Lichenia i tzw. „Szlakiem Piastowskim”. Podczas wyjazdu zwiedzili najciekawsze atrakcje turystyczne, ujęte na liście punktów edukacyjnych programu:
1 dzień: Licheń – Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolejącej Królowej Polski; Gniezno: Archikatedra oraz słynne spiżowe Drzwi Gnieźnieńskie, pomnik Bolesława Chrobrego oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.
2 dzień: Biskupin: „Polskie Pompeje” – Muzeum Archeologiczne z rekonstrukcją osady kultury łużyckiej sprzed 2700 lat; Strzelno: Zespół Klasztorny Norbertanek- Kościół Świętej Trójcy, Rotunda pod wezwaniem św. Prokopa; Kruszwica: Kolegiata Św. Piotra i Pawła oraz Narodzenia NMP w Kruszwicy.
3 dzień: Poznań- zwiedzanie historycznego zespołu miasta z przewodnikiem - Stary Rynek z zabytkowymi kamienicami, Ratusz ze słynnymi Koziołkami, Ostrów Tumski – Bazylika Archikatedralna pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła z podziemiami i grobami Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
Po wielkiej porcji historii i zwiedzania był też czas na odpoczynek i wspólne rozmowy.
Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi i nowe doświadczenia, gotowi na kolejne przygody. Niestety, dla klasy ósmej była to już ostatnia tego typu wyprawa …
Zapraszamy do galerii zdjęć
Dziękuję Mamo, dziękuję Tato
Za każdą zimę, za każde lato
Dziękuję Mamo, dziękuję Tato
Za to, że macie dla mnie czas
Bardzo kocham Was
Wczoraj uczniowie klas V - VIII wysłuchali prelekcji dotyczącej wolontariatu i misji. Pani Monika Cieżak opowiadała o czasie spędzonym na misjach w Ameryce Południowej. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, zadawali pytania i oglądali przedmioty wykonane przez Indian.
Wycieczka klasy 1 i oddziału przedszkolnego do Pieskowej Skały.
W ramach projektu "Wielokulturowa Rzeczypospolita" uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach tematycznych pod hasłem DZIEDZINIEC DUSZĄ ZAMKU oraz mieli możliwość poznania historii Zamku w Pieskowej Skale. Po zajęciach niespodzianka dla wszystkich - przepyszne lody na zamkowym tarasie widokowym ufundowane orzez mamę Kamila, Panią Joasię Roś.
Dziękujemy baaaardzo.
W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę” w dniach 9-11.05.2022 r. uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli wyjechali na trzydniową wycieczkę do Wrocławia i Złotego Stoku. Podczas wyjazdu zwiedzili najciekawsze atrakcje turystyczne, ujęte na liście punktów edukacyjnych programu: 1 dzień: Muzeum Mineralogiczne, 2 dzień: Muzeum Narodowe- Gmach Główny, Panorama Racławicka, Muzeum Przyrodnicze, zespół Historyczne Centrum Miasta: Rynek, ratusz, kamienica pod Złotym Słońcem, zabytkowe kamieniczki-Jasia i Małgosi, Ostrów Tumski – dzielnica katedralna. 3 dzień: Złoty Stok -zwiedzanie Kopalni Złota, Góra Św. Anny Dodatkowo (poza programem) już w pierwszy dzień wycieczki uczniowie zwiedzili wrocławskie ZOO oraz Afrykarium. Emocjom i radości nie było końca… Była to pierwsza tego typu wyprawa- daleko od domu i rodziców, z noclegiem w hotelu oraz wspólnym posiłkiem. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i szczęśliwi, bogatsi i nowe doświadczenia, gotowi na kolejne przygody…
Konkurs został przeprowadzony 24 marca 2022 r. Do konkursu przystąpiło 45 uczniów z klas I – III. Uczniowie klasy pierwszej pracowali z arkuszem „Mały Ekoludek”, klasy drugiej „Przyjaciel przyrody”, a trzecioklasiści zmagali się z zadaniami zawartymi w arkuszu „Ja to umiem, ja to wiem”.
Uczniowie uczestniczący w konkursie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu wiedzy przyrodniczo-ekologicznej. W czasie godzinnych zmagań, rozwiązywali zadania testu dotyczące ekosystemu lasu, pola, roślin i zwierząt. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki i quizy zawarte w arkuszach dostosowanych do poszczególnych klas. Wykazali się dużą znajomością z zakresu wpływu człowieka na florę i faunę, glebę, powietrze i wodę oraz umieli wskazać, jakie działania podejmowane przez człowieka służą ochronie środowiska przyrodniczego.
Laureaci i wyróżnieni w konkursie:
klasa I:
I miejsce – Liwia Adamek
II miejsce – Liwia Czaja
III miejsce – Amelia Goraj
wyróżnienia: Kajetan Kijak, Natalia Pasternak;
klasa II:
I miejsce – Amelia Szewczyk
II miejsce – Zofia Madej
III miejsce – Magdalena Woszczek
- Tomasz Frosik
wyróżnienie – Kamil Roś
klasa III:
I miejsce – Julia Chmiest
II miejsce – Julia Kinga Gęgotek
III miejsce – Helena Adamek
Wyróżnienia: Julia Wiktoria Gęgotek, Nadia Czaja
Zwycięzcy Konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas uroczystego apelu.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.
Ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów klasy 1, 4, 5, 6 i 7 na lekcjach plastyki i techniki
Wiosenny teatrzyk ekologiczny przedstawili uczniowie klasy 2 swoim kolegom i koleżankom z klas młodszych i oddziału przedszkolnego. Ekologia, ochrona środowiska to bardzo ważny temat. Pamiętajmy, szanujmy naszą planetę !!!
Kartki świąteczne wykonane przez uczniów klas: IV, VI, VII na lekcjach plastyki.
W dniu 04 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole Konkursu Pięknego Czytania. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom i duże umiejętności w czytaniu nowych tekstów.
WYNIKI:
I MIEJSCE - Kinga Gęgotek, Liwia Czaja, Kamil Roś
II MIEJSCE - Nadia Czaja
III MIEJSCE - Zuzanna Kijak, Eryk Sowula
WYRÓŻNIENIA - Amelia Szewczyk, Kajetan Kijak, Kacper Kordaszewski
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.
Z okazji prima aprilis mogliśmy zaskoczyć innych ciekawym przebraniem. Sami zobaczcie jaką pomysłowością wykazali się nasi uczniowie
Na konkurs wpłynęło 28 prac następujących uczniów:
Oddział przedszkolny: Jan Tarasin, Kornelia Czarnota, Nicola Kijak;
Klasa I: Michał Klima, Antoni Szewczyk, Liwia Czaja, Filip Glonek, Wiktoria Chmiest;
Klasa II: Maja Tarasin, Grzegorz Drożyński, Damian Pasternak, Mateusz Czarnota, Amelia Szewczyk, Magdalena Woszczek;
Klasa III: Eryk Sowula, Julia Chmiest, Nadia Czaja;
Klasa IV: Izabela Goraj, Karolina Kafel, Karolina Cioch, Zuzanna Goraj;
Klasa V: Jan Gegotek;
Klasa VII: Benedykt Adamczyk, Oskar Rudziński, Maryla Szewczyk, Natalia Roś, Julia Goraj;
Klasa VIII: Kinga Baranek
Prace konkursowe wykonane przez uczniów naszej szkoły wraz z dokumentacją zostały przekazane do Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie.
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujmy za ogromne zaangażowanie i wkład pracy oraz ciekawą interpretację tegorocznego tematu, kreatywność i pomysłowość w doborze technik różnorodność materiałów zastosowanych w wykonanych pracach konkursowych.
Jednocześnie życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów na kolejnym etapie rozstrzygania konkursu.
Przekazanie dyplomów i nagród za zajęcie I miejsca w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"
Laureaci szczebla powiatowego:
w grupie przedszkolnej:
I miejsce – Jan Tarasin (oddział przedszkolny)
II miejsce – Kamila Chmiest (oddział przedszkolny)
w grupie klas I – IV:
III miejsce – Damian Pasternak (kl. II)
IV miejsce – Eryk Sowula (kl. III)
W grupie klas V – VIII:
IV miejsce – Wiktor Lipa (kl. V)
Laureat szczebla wojewódzkiego:
IV miejsce – Jan Tarasin (oddział przedszkolny)
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie laureatom dyplomów i nagród odbyło się 28.03.2022 r. w Urzędzie Gminy Sułoszowa podczas Ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej na szczeblu gminnym.
Laureatom konkursu plastycznego GRATULUJEMY z całego serca.
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
W ramach Dnia Życzliwości odbyła się w naszej szkole zbiórka ubrań, obuwia, środków higieny i leków na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. W poniedziałek została przeprowadzona kwesta. Dziekujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji i wykazali się życzliwością i zrozumieniem, bo "Lepiej pomagać, niż wymagać pomocy".